MERSİN HABERLERİ

Çalışan sağlığı ve güvenliği tartışıldı

DHA
28.04.2016 - 11:19Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’de düzenlenen 1’nci Ulusal Çalışan Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu’nda uzmanlar çalışan sağlığı ve güvenliğini tartıştı.
Marehan Convention Center’daki sempozyumda söz alan Vali Özdemir Çakacak, sağlıklı ve güvenli ortamda çalışmanın en temel insan haklarından biri olduğunu söyledi. Vali Çakacak, iş sağlığı ve güvenliğinde temel amacın 'çalışanların sağlığına zarar verebilecek etkenlerin önceden belirlenerek, gereken önlemlerin alınması, iş kazası geçirmeden, meslek hastalıklarına yakalanmadan, rahat ve güvenli bir ortamda çalışmalarının sağlanması, çalışanların ruhsal ve bedensel sağlıklarının korunması' olduğunu söyledi.
Çalışan sağlığı ve güvenliği alanında 2011 yılında hizmet vermeye başlayan Mersin Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün birçok ilke imza attığını kayden Çakacak, Mersin Sanayi Sitesi ile imzalanan protokol ile çok küçük ve küçük ölçekli işletmelere bu konuda hizmet verildiğini anlattı.
Açılış konuşmalarının ardından Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Güldağ, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Aytekin Kemik, Mersin Tabip Odası Yönetim Kurulu adına Prof.Dr.Gülden Ersöz, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Kemal Başaralı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Yetkilendirme Daire Başkanı Furkan Yıldız ve İş Teftiş Kurulu Adana Grup Başkanı Veysel Gül konuyla ilgili düşüncelerini içeren konuşmalar yaptı.

MERSİN, (DHA)
ME(AŞ/EŞ)(28.04.2016),(FOTOĞRAFLI) 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Çalışan sağlığı ve güvenliği tartışıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 11 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çalışan sağlığı ve güvenliği tartışıldı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı