ŞANLIURFA HABERLERİ

Çalışan Gazeteciler Birlik Ve Beraberlik İstiyor

IHA
29 Temmuz 2015 - 16:19Son Güncelleme : 29 Temmuz 2015 - 16:20

IHA

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği’nin yapılan yeni binasını ilk ziyaret eden Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi oldu.
Birkaç ay önce çalışan gazetecilerin birliği ve beraberliğini sağlamak, ayrıca gazetecilerin haklarını aramak için kurulan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği’nin binasının yapımı kısa sürede tamamladı.
Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tahir Gülebak, yeni yapılan dernek binasında diğer derneklerle ilgili birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Gülebak, “Diğer dernek başkanlarına buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Birlik ve beraberliğimizi koruyalım tek çatı altında toplanalım bir dernek binamız var. Kongreye gidelim çalışan gazeteciler başkanını seçsin gerekirse ben aday olmam yeter ki gazetecilerimizin sesi olalım” ifadelerini kullandı.
Dernek binasına yapılan ilk ziyareti gerçekleştiren Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ziyaretinde dernek binasının biten kısımlarını gezdi. Çiftçi, Şanlıurfa basınına kazandırılan güzel bir dernek binası olduğunu belirtti.
Basın mensuplarının böyle bir yeri hak ettiğini söyleyen Çiftçi, “Dernek başkanı Tahir beye ben basın mensupları adına teşekkür etmek istiyorum. Sahadaki basın mensupları böyle bir yeri hak ediyordu. Şanlıurfa’nın eski evlerini andıran bu bina gerçekten bizleri çok sevindirdi” dedi.
“BİRLİK VE BERABERLİKTEN YANAYIZ”
Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler derneğine gerçekleştirdiği ziyaretten mutluluk duyduklarını belirten Çiftçi, birlik ve beraberlikten yana olduklarını vurgulayarak şunları söyledi:
“İnşaatın büyük bir bölümü bitmiş durumda daha önce bilgim vardı böyle bir Şanlıurfa’mızın müstakil tarihinde ve kültürde olan bir evin restorasyonu gerçekleşiyordu. Bugünde biraz gezdik dolaştık çokta güzel olmuş çalışan tüm gazeteciler adına sevindiğimi belirtmek istiyorum. Birlik ve beraberlikten yanayız. Çalışan gazetecilerimizin toplumda nasıl bir liste ile karşı karşıya kaldığını biliyoruz ve bilen yöneticileriz bilgeler anlamında da çok zor koşullarda çalıştığını toplumun sesi olduğunu, kulağı olduğunu, gözü olduğunu, kamuoyunu bilgilendirme anlamında canları pahasına da olsa risk taşıdıklarını biliyoruz. Bizlerde yerel yöneticiler olarak bu arkadaşlarımızın yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz. Şanlıurfa’mız güzel bir şehir hepimiz birlik ve beraberliği göstermemiz gerekiyor. İnşallah sevgi şehri yapacağız kültür şehri yapacağız kardeşçe omuz omuza gönül gönüle hep birlikte yürüyeceğiz diyorum. Ben misafirlikten dolayı hepinizin adına da tabi ki temsilen sayın başkanımız Tahir Gülebak’a teşekkür ediyorum.”
Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçinin yeni dernek binasına gerçekleştirdiği ziyaretten memnun kaldıklarını belirten Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak İse dernek yönetimi ve üyeleri adına Çiftçi’ye teşekkür etti.
“HEP BİRLİKTE, HEP BERABER GÜÇLÜ OLALIM”
Derneğin inşaat olduğu halde ilk ziyaretçisinin Nihat Çiftçi olduğunu belirten Gülebak, “Karaköprü Belediye Başkanımızın ilçesindeki çalışmalarından dolayı öncelikle dernek olarak, gazeteci arkadaşlar olarak teşekkür ediyoruz. Çalışan tüm belediyelerimizin dernek olarak, çalışan gazeteciler olarak gece gündüz yanlarında olacağımızı onlar uyumayana kadar sahada çalışan arkadaşlarımızın da uyumayacağını emeklerini gücümüz yettiği kadar yer vereceğimizi belirtmek isteriz. Başkanlarımızdan da tek dileğimiz gazeteci arkadaşlarımıza da makamlarına geldiklerinde sahip çıkması çünkü bütün çalışma saatleri birlik ve beraberlik içinde onlar bizim için çalışıyor biz onlar için çalışıyoruz onun için hep birlikte hep beraber güçlü olalım” dedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, sahada çalışan basın mensuplarıyla sohbet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Çalışan Gazeteciler Birlik Ve Beraberlik İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çalışan Gazeteciler Birlik Ve Beraberlik İstiyor haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:41
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   19:15
  • Yatsı
   20:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı