« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay'dan milli takıma yeşil ışık

Eskişehirspor’un Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Milli Takım’dan teklif gelirse seve seve kabul ederim” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Çalımbay, milli takımın başına gelecek teknik adamın yabancı da olabileceğini, önemli olan gelen ekibin milli takımı başarıya götürmesinin gerektiğini bu konuda üzerine düşen tüm görevleri yerine getireceğini söyledi.

Çalımbay, Fenerbahçe’yle yapacakları maç için ise “Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.   

FENERBAHÇE’Yİ YENMEK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

Biz, Fenerbahçe maçında kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Eksiklerimiz de çok ama bunların hiçbiri mazaret değil.  Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız.

IVESA’YI TRABZONSPOR MAÇINDA FORVET OYNATMAYI DÜŞÜNDÜK

Trabzonspor maçında, forvet sıkıntımız belirince, ileride “Ivesa’dan yararlanabilir miyiz diye düşündük” bir oyncunun yerine yedek kaleciyi oyuna alıp, Ivesa’yı da ileri yollayıp, en azından yan toplarda gol arayacaktık.  Hakemlere de danışdık. Olabileceğini söylediler. “Sadece çıkacak oyuncunun 5 saniye de olsa kaleye geçmesi gerekiyor” dediler.

Ama bizim Fenerbahçe maçında onu forvette oynatmamız mümkün değil. Ivesa’nın mevkii kaledir.

KADIKÖY’DE FENERBAHÇE’Yİ 4-3 YENDİĞİMİZ MAÇ GİBİSİ BİR DAHA OLMAZ

Ben örneğin Beşiktaş’ı çalıştırırken, Pancu’yu kaleye geçirdim; çünkü Pancu daha önceden kaleye geçmiş. Ama Ivesa için aynı şey geçerli değil.

Pancu’nun kaleye geçtiği, Kadıköy’de Fenerbahçe’yi 4-3 yendiğimiz maç teknik direktörlük kariyerimdeki en önemli maçtı. Ben bir daha öyle bir maçın olacağını tahmin etmiyorum.

O gün bizim açımızdan müthiş bir gündü. 10 kişiyle galip geldik; ama ben böyle şeylerin bir daha kolay kolay olacağını tahmin etmiyorum.

 YABANCIYA KARŞI DEĞİLİM, AMA YERLİ TEKNİK ADAMLAR DA BAŞARILI OLURLAR

Ülkemizde milli takımın sorumluluğunu kaldırabilecek çok sayıda teknik adam olduğnu düşünüyorum. Hangisi görev alırsa başarılı olur. Ama Federasyon yabancı teknik adam getirirse, bizim görevimiz gelen teknik adamın başarılı olması için çalışmaktır.

Ben milli takımda futbolculuk döneminde Jup Derwall’le çalıştım. Piontek’le çalıştım. Bu antrenörlerin takımımıza önemli katkıları oldu.

MİLLİ TAKIM İÇİN GÖREVE HAZIRIM

Ben milli takıma seve seve giderim. İki sene Ümit Milli Takım’da çalıştım. 2 sene de Mustafa Denizli’yle A Milli Takım’da çalıştım. Milli Takım kulüpler üstüdür. Kutsal bir yerdir. Orada para pul bile söz konusu olamaz. O nedenle bize teklif yaparlarsa hiç düşünmeden kabul ederim. Milli Takım’da her alanda çalışmayı kabl ederim.

Yıllarca Milli Takım’da oynadığım için oranın havasının bambaşka olduğunu düşünüyorum. Çok farklı duygularla maça çıkıyorsunuz.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler