Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay oyundan memnun

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Ankaragücü karşısında iyi bir galibiyet aldıklarını ve iyi futbol oynadıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Rıza Çalımbay, 3-0 galip geldikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, Ankaragücü maçının kağıt üstünde herkesin kolay gördüğü bir maç olsa da, kendisine göre takımlarının en zor maçlarından bir tanesi olduğunu söyledi.

İkinci yarıya en iyi başlayan takımlardan birinin de Ankaragücü olduğunu anlatan Çalımbay, “Ben kendilerini tekrar tebrik ediyorum, bu zor şartlarda olağanüstü şekilde mücadele ediyorlar” dedi.

Maça çok iyi başladıklarını, istedikleri skorları da bulduklarını ifade eden Çalımbay, “Maç boyu oyundan kopmadık, zaman zaman bazı kopukluklar oldu. Onu da hemen telafi ettik. İyi bir galibiyet aldık, iyi de oynadık. İyi pozisyonlar da yakaladık. Çok eksik olmamıza rağmen onların yerine oynayan genç arkadaşlarımız da mükemmel oynadılar” diye konuştu.

Galibiyetin güzel olduğunu, ancak kendisi için önemli olanın istikrarı devam ettirmek olduğunu dile getiren Çalımbay, “Güzel bir seri yakalarsak ligi çok iyi bir yerde bitirebiliriz. Bundan sonraki maçlarda çok daha dikkatli olmamız gerekiyor, çok daha iyi konsantre olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Çok yoğun bir maç tempolarının olduğunu aktaran Çalımbay, onun için de hemen bu maçı unutarak önlerindeki maçlara konsantre olmaları gerektiğini söyledi.
Sivassporlu Erman Kılıç, maça rakibi hafife almadan iyi konsantre olduklarını belirterek, bu galibiyeti, kendisine ait araçla geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Sivasspor'un tesis görevlisi Ferdi Karabacak'a armağan etti.

Cihan Özkara da 3 puan aldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

-Ankaragücü cephesi-

Ankaragücü teknik direktörü Hakan Kutlu da Sivasspor'un bu ligin iyi kadrolarından birine sahip olduğunu, Sivasspor'un ilk yarıyı kendilerinden hem oyun, hem de skor olarak üstün kapattığını bildirdi.

İkinci yarı oyunu dengelediklerini, gol pozisyonları bulduklarını, ancak değerlendiremediklerini ifade eden Kutlu, şöyle devam etti:
“Maç 3-0 bitti ama ben futbolcu arkadaşlarımın sahaya koyduğu, bu kadroya, bu yetersizliklere rağmen ortaya koydukları mücadeleden memnunum, kendilerine teşekkür ediyorum. Ben maç skorlarından daha çok Ankaragücü'nün içinde bulunduğu durumu hep değerlendirdim. Aslında sürekli de yakınmak istemiyorum ama bu çocuklar, bugün sahaya anlaşmalı olduğumuz firmanın da parasının ödenmemesinden dolayı tek formayla gelip ilk yarı giydikleri ıslak formayla ikinci yarıya çıkmak zorunda olan bir takım. Yani bu çocuklar bu şartlarda mücadele ediyorlar. İlk yarı giydikleri ıslak formayla ikinci yarı sahaya çıkıyorlar, çünkü ikinci formamız yok şu an. Koskoca 102 yıllık bir camianın ayıbı bu. Yani bu insanların hiç mi vicdanı sızlamıyor? Buna bir çare bulmaları lazım.”

Sürekli aynı şeyleri söylemekten yorulduğunu ifade eden Kutlu, “İşin ikinci bir boyutu var. Kongremiz ertelendi. Bana da niye ertelendiği konusunda bilgi verilmedi. Bu çocuklardan üçü Salı günü yine fesih haklarını ellerine alacaklar. Bunlar Aydın, Bora ve zannediyorum Ergin Keleş. Eğer bu çocuklar da bu takımdan ayrılırsa nasıl mücadelesini sürdürecek bu takım” ifadelerini kullandı.

Ankaragücü'nden Kaan Kanak ve Gökhan Erdoğan ise mağlubiyetten duydukları üzüntüyü dile getirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz