« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay: "Önemli olan performansımız"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hazırlık maçlarındaki sonuçların kendileri için önemli olmadığını belirterek, performansa önem verdiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Gerede ilçesindeki bir otelde hazırlık çalışmalarını sürdüren takımın teknik direktörü Rıza Çalımbay, yaptığı açıklamada, kamptaki çalışmanın çok iyi şekilde devam ettiğini belirterek, antrenman programında planlananların kamp sürecinde uygulandığını bildirdi.

Kampa izinli olan ve yeni transfer edilen oyuncuların da katıldığını anlatan Çalımbay, “Şuan kampımıza Pedriel, Kamil gibi oyuncularımızı da kattık. Belki kampı 2 forvet oyuncusu alarak tamamlayacağız. Tek hedefimiz, oyuncularımızın kondisyonlarını artırmaktır, yarın bir hazırlık maçı yapacağız” diye konuştu.

Kampın ardından ikinci etaptaki kamp için Avusturya'ya gideceklerini dile getiren Çalımbay, “Orada da 4 maç yapacağız. Önem verdiğimiz maçlar onlardır. Buradaki hazırlık maçımız antrenmanın bir parçasıdır. Hazırlık maçlarının bizim için neticesi önemli değildir, önemli olan maçlardaki performansımızdır” şeklinde konuştu.

Çalımbay, gün içinde yapılan antrenmanda futbolcuların kondisyonlarını artıracak düz koşu, açma-germe ve kısa süreli maçların yapıldığını sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz