« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay: Korktuğum başıma geldi

Rıza Çalımbay, ‘Yan toplara karşı önlemler almamıza rağmen golü bu şekilde yedik. Gol yollarında sıkıntı çekiyoruz ama İsveç’ten tur atlayarak döneceğiz’ dedi.

Erhan GÜVEN
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Malmö yenilgisinden sonra, ‘Korktuğum başıma geldi. Çok üzgünüm’ dedi. Çalımbay, şunları söyledi: ‘Gol atmak için her şeyi yaptık. Ancak, olmadı. Yan toplardan gol yiyebilirdik. Hep buna karşı önlemler aldık. Buna rağmen korktuğum başımıza geldi. Şimdi ikinci maçtan çok daha fazla umutluyum. Biraz daha dikkatli oynarsak, seviyemizi ortaya koyarsak, oradan galibiyetle ve tur atlayarak döneriz.

Buradaki sonuç bizim lehimize bile olsa, orada yine gol atmak için oynayacak, defans yapmayacaktık. Yani bu sonuç bizi üzdü, ama tur için umudumuzu kaybetmedik. 3 maçtan beri gol atmak için her şeyi yapıyoruz. Ama son vuruşlarda şanssızız. İsveç’te herkes bambaşka bir Beşiktaş izleyecek. F.Bahçe maçında bugünü unutturacağız.’ Öte yandan siyah beyazlı taraftarlar, yenilgiye rağmen oyuncuları alkışlarken Rıza Çalımbay’a tepki gösterdiler.

Mustafa derbi maçta yok

BEŞİKTAŞ’ta Ailton, Adem Dursun, Sergen ve Gökhan’dan sonra sakatlar kervanına Mustafa Doğan da katıldı. Mustafa’nın sol üst iç liflerinin attığı ve pazar günkü Fenerbahçe derbisinde oynayamayacağı açıklandı.


Birine alkış birine protesto

BEŞİKTAŞ’
ın sol kanadında görev yapan İbrahim Üzülmez tutuk bir oyun çıkarınca taraftarların tepkisine neden oldu. Uzun bir sakatlığın ardından formasına kavuşan İbrahim, sahaya krambonunun üzerine ve bileklerine doladığı sargı bezi ile çıktı. Arkadaşları, ‘İbrahim krampon değil, çarıkla oynuyor’ diyerek espri yaptı. Maçın 76. dakikasında oyundan çıkan İbrahim Üzülmez ıslıklanırken, yerine giren İbrahim Akın alkışlandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz