« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay: Korkmuyorum, hırslanıyorum

Rıza Çalımbay, Beşiktaş'ın hedefinin Şampiyonlar Ligi olduğunu, beklentinin büyüklüğünün de kendisini korkutmadığını aksine hırslandırdığını söyledi. Çalımbay, "Bu seneyi atlatırsak, gelecek sene çok iyi yerlerde olacağız" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

"HEDEFLERİM VAR"

Beşiktaş Dergisi'ne bir ropörtaj veren Çalımbay, “Bir kere ben hedefi olan bir insanım. Futbol oynarken de böyleydi, teknik direktörlük hayatımda da böyle oldu. Mesela ben Denizlispor'un başına geldiğimde (Kümede kalsın, yeter) dediler. Küme düşmek üzere olan takımı ben 5. yaptım ve UEFA'ya gittik. Bu sezon da Çaykur Rizespor'un belli bir hedefi yoktu, ama bizle aynı puanda. Ben de buraya geldiğime göre Beşiktaş'ın hedefi tabii ki Şampiyonlar Ligi'dir. Beklentinin büyüklüğü beni korkutmuyor, aksine hırslandırıyor” diye konuştu.

"ÇOK İYİ BİR NOKTAYA GELMEMİZ GEREK"

Çalımbay, “Ben elimdeki kadroya göre hareket ederim. Elimdeki kadro ne oynayabilirse onu oynatırım. Karşı takımın hem kuvvetli yönleri vardır hem de zayıf yönleri vardır. Kuvvetli yönlerini durdurup, zayıf yönlerinden faydalanmaya çalışacağız. Mevcut kadroyla Beşiktaş'ı çok iyi bir noktaya getirmemiz gerekiyor. Kadrodan da şikayetçi değilim. Ama tabii ki hazırlık dönemini beraber geçirmek çok daha iyi olurdu” dedi.
  
HEP DESTEK
 
 
Taraftardan takıma destek olmalarını isteyen Çalımbay, "Bugüne kadar her zaman Beşiktaş taraftarı takımının yanında olmuştur. Aynı şekilde bizim ekip olarak bu desteğe çok ihtiyacımız var. Yönetim zaten desteğini bize gösterdi ve aynı desteği ben Beşiktaş Camiası'ndan istiyorum” şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ BENİM HERŞEYİM"
  
“Beşiktaş, benim dünyamdaki her şey” diyen Çalımbay, hayatının yarısından çoğunun Beşiktaş'ta geçtiğini belirterek, “Beşiktaş'ta futbol oynarken gençliğimi yaşadım, Beşiktaş'ta futbol oynarken evlendim, Beşiktaş'ta futbol oynarken çocuğum oldu. Hayatımın her kararında Beşiktaş vardı” dedi.

Kendi oynadığı dönemin “efsane” olarak değerlendirilmesinin nedeni olarak takımdaki arkadaşlığı gösteren Çalımbay, Christoph Daum'un Beşiktaş'ı çalıştırdığı dönemde kendisinden çok şey öğrendiğini de sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz