« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay: Hatamız varsa özür dileriz

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Mükemmel bir galibiyet aldık, ama bunu unutup iki gün sonra oynayacağımız Medical Park Antalyaspor maçını düşünmek zorundayız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Rıza Çalımbay, 2-1 kazandıkları Bursaspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, Bursa'ya puan veya puanlar için geldiklerini, 90 dakika sonunda da sonucun arzuladıkları şekilde olduğunu söyledi.

Her iki takımın da çok iyi mücadele ettiğini ifade eden Çalımbay, başından sonuna dek oyundan kopmadıklarını, özellikle ikinci yarıda Bursaspor'un da üzerlerine gelmesiyle önemli pozisyonlar ürettiklerini kaydetti.

“Bu pozisyonları değerlendirsek oyunu daha önceden koparabilirdik” diyen Rıza Çalımbay, şöyle devam etti:
“Maçın son bölümü taktik savaşına dönüştü. Ertuğrul Sağlam'ın oyuncu değişikliklerine cevap verdik. İki takım oyuncularını da kutluyorum. Mükemmel bir galibiyet aldık ama bunu unutup iki gün sonra oynayacağımız Medical Park Antalyaspor ile yapacağımız maçı düşünmek zorundayız. Ne sevinecek, ne de üzülecek zamanımız var. Ligi iyi bir yerde bitirmek istiyorsak seriyi sürdürmek zorundayız. Bursaspor'a da bundan sonraki maçlar için başarılar diliyorum.”

Maç sonrasındaki gerginliğin anımsatılması üzerine Çalımbay, “Genç ve tecrübesiz oyuncularımız var. Onlar bazen hata yapabiliyorlar. Böyle gerginliği yüksek maçlarda, bu tür olaylar normal. Yoksa benim ve oyuncularımın Bursaspor'a kasti bir durumu olamaz. Sonuçta Bursaspor'un başında canım kadar sevdiğim kardeşlerim var. Hatamız varsa Bursaspor camiasından özür dileriz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler