Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay hakemi suçladı

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, iki takımın da iyi oynamak için herşeyi yaptığını, hakemin verdiği kararla skoru etkilediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Son haftalarda hakem hatalarının Sivasspor aleyhine arttığını kaydeden Çalımbay, şöyle devam etti:
“Hakemler biraz daha dikkatli olmalı. Sivasspor sahipsiz değil. Hakemler verdikleri kararla takımların kaderiyle oynar hale geldi. Bu işler bu kadar basit mi? Bursaspor maçıyla başladı hakem hataları. Hakemlerle uğraşmak istemiyoruz. Biraz doğru dürüst maç yönetsinler. Karşımıza hakemleri alıp mücadele etmek istemiyoruz. Hakem inanılmaz kötü yönetim gösterdi. Hakem hatası sonucu etkilediği zaman isyan geliyor. Bugüne kadar hiç konuşmadık ama son raddeye geldi. Kaderimizle oynanan büyük hakem hataları oldu. Herkes isyan ediyor. Zamanı gelince biz de gerekli cevabı vereceğiz.”

Çalımbay, maçın kendisi için anlamlı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Eskişehir'de olmaktan çok mutluyum. Burada çok iyi iki sezon geçirdik. Eskişehispor'un zor günlerinde görev yaptık. Eskişehirpor'u biz kurduk. Hepsi mükemmel oyuncular. Zor bir maç olacağını biliyorduk. Oyundan kopmadık. Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremiyoruz. İlginç goller yiyoruz. Eskişehirspor'u tebrik ediyorum. Lig henüz bitmedi. Daha 12 maç var. En iyisini yapmak istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz