« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay: Gidiyorum ama dimdik geleceğim

Rıza Çalımbay, istifasının ardından düzenlediği basın toplantısında, "Bu son gidiş değil, ben buraya gelecekte tekrar geleceğim ve çok iyi bir durumda geleceğim" diye konuştu. Gerekli desteği alamadığını ve dün yaşanan bazı olayların istifayı getirdiğini söyleyen Çalımbay, "Ne futbolculara, ne de yöneticilere kırgın değilim" dedi.

Ajanslar
SON GÜNCELLEME

Çalımbay, yardımcıları ile birlikte düzenlediği basın toplantısında kendisinin çok büyük fedakarlıklarda bulunduğunu belirterek, "Onlardan da bunu beklerdim ancak olmadı. Dün öğleden sonra bana ters gelen şeyler oldu. Onları siz arayın bulun. Ben de istifa etmem gerektiğini düşündüm" dedi.

"BU SON GİDİŞ DEĞİL"

Kendisinin henüz daha çok genç olduğunu ve ileride Beşiktaş'a döneceğini belirten Çalımbay, "Bu son gidiş değil, ben buraya gelecekte çok daha iyi bir durumda geleceğim. Ben Beşiktaşlıyım ve Beşiktaş'a borcum var, onu ödeyeceğim.  Ekibimle başarılı olup tekrar geleceğim. Kimsenin isteği ve tavsiyesi ile bir yerlere gelmedim. Tekrar gelişim de yine başarılarımla olacak" dedi.

"HEDEFLERİM ÇOK BÜYÜK"

Şu son günlerde yaşadıklarının kendisine çok şeyler öğrettiğini vurgulayan genç teknik adam, "Beşiktaş'ın ihtiyacı olduğu anda geldik. Burada çok iyi şeyler yapıp, başarılı bir şekilde bitirmek isterdik ama kısmet olmadı. Hedeflerim çok büyük, buraya tekrar geleceğim" diye konuştu.

"TERS ŞEYLER OLDU"/images/100/0x0/55eaa9fff018fbb8f88ed001

Çalımbay dün sabah antrenmana çıktığını ve gündemlerinde istifa konusunun olmadığını, ancak öğleden sonra yaşanan ve kendilerine ters gelen bir gelişmenin ardından istifa kararı aldığını kaydetti.
Basın mensuplarının ısrarla bu gelişmeyi sormalarına rağmen, “Bu benimle kalacak, kimse bilmeyecek” diyerek yorum yapmayan Çalımbay, şöyle devam etti: “Aslında Malmö maçından sonra ekip olarak istifa ettik. Ama Beşiktaşlılığımız ağır bastı. Bize ihtiyaçları olduğunu söylediler. Biz de kendimizden çok Beşiktaş'ı düşündüğümüz için devam ettik. Sonra sağlıksız gelişme oldu ve ben kendilerine bırakabileceğimi söyledim. Bırakırken de Bolton Wanderers maçına çıkıp sonra bırakmak istediğimi söyledim. Ancak yönetim bunu kabul etmedi. Saygı duyuyorum.”
Beşiktaş'ta amaçlarının “para, pul” olmadığını söyleyen Çalımbay, “Aldığımız para 4 büyüklerde çalışan teknik direktörlerin aldığının yarısıydı. Biz her şeyden önce Beşiktaşlıyız” diye konuştu.

"MİLNE İLE ÇALIŞMAK İSTERDİM"

Çalımbay, Futbol Direktörü olan Gordon Milne ile birlikte çalışmayı çok istediğini belirterek, “Beraber çok başarılara imza attık. Çok iyi bir ikili olurduk” dedi.
Çalımbay, yeniden Bolton Wanderers maçına değinerek, “Ben bu istifayı verirken şartlı verdim. Bolton Wanderers maçına çıkacağımı söyledim. Ama kabul etmediler. Kalsaydım Beşiktaş'ı Avrupa'da çok iyi yerlere getirecektim. Bunu Denizlispor'da ispat ettim” diye konuştu.
Çalımbay, Sinan Engin'in yeniden menajer olmasını kimsenin istemediğini de kaydederek, “Futbolcu, yönetim, herkesle bir araştırma yapıldı, ancak kimse Sinan Engin'e bu konuda konuşmadı. Sinan Engin'le konuşulmayınca tek saldıracağı insan ben oldum” şeklinde konuştu.

"TÜMER'İN ÜSTÜNE FAZLA GİDİLİYOR"

Çalımbay, Tümer'in milli takımda ayrı, Beşiktaş'ta ayrı oynadığı yönündeki görüşe katılmadığını ifade ederek, “Milli takımda nasıl oynuyorsa, Beşiktaş'ta da öyle oynuyor. Tümer'in üstüne bu konuda fazla gidilmemeli” dedi.
Sergen'in en çok saygı duyduğu futbolculardan biri olduğunu anlatan Çalımbay, “Sezon başında yönetimin bazı düşünceleri vardı. Ben, Sergen ile devam etme kararı aldım” diye konuştu.

"YERLİ ANTRENÖRE TAHAMMÜL YOK"

Çalımbay, kamuoyundan yeterli desteği almadığından yakınırken, ”Net bir şekilde destek aldığım yer taraftarlardı, camiaydı” dedi. Çalımbay, “Bende hırs azalmaz, çok büyük hedefleri olan bir insanım. Ama bizde sabır yok. Malmö maçından sonra bir galibiyet, bir beraberlik aldık, ama istenmeyen şeyler oldu ve bıraktık. Türkiye'de antrenörlere tahammül yok, hele yerliyse hiç tahammül yok” şeklinde konuştu.

"GÖKHAN VE ZEKİ'YE KIZGINIM"

Rıza Çalımbay, daha önce istifa eden yardımcısı Gökhan Keskin ile Beşiktaş'ta kalmayı tercih eden Zeki Önatlı'ya tepki gösterdi. “Bir ekipseniz, şartlar ne olursa olsun birlikte hareket etmelisiniz” diyen Çalımbay, “Gökhan ve Zeki'ye kızıyorum. Çünkü ekiple yola çıkmışsanız sonuna kadar devam etmelisiniz. Gökhan (Tek çalışacağım) dedi. Zeki de Beşiktaş'ta kalmak istediğini söyledi. (Kalabilirsiniz) dedim. Ama ikisinin yaptığı da yanlış ve etik değil. Beni en çok üzenler Gökhan ve Zeki oldu” şeklinde konuştu.

Zeki Önatlı'nın kendisine Beşiktaş'ta devam etmesi için teklif geldiğini söylediğini belirten Çalımbay, “Tabii dedik. Bülent hoca ve Cengiz hocayı da istediler. Ama onlar benimle kalmak istedi. Biz madem bir ekibiz hep birlikte yürümeliyiz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz