« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay: G.Saray maçından farkı yok

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hafta sonunda yapacakları Sakaryaspor maçının çok zor geçeceğini belirterek, ”Sakaryaspor maçının Galatasaray maçından farkı yok. Bizim için ikisi de derbi” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Çalımbay, ligde 14 tane final maçları olduğunu belirterek, "Sakaryaspor disiplinli bir takım. Onlarla Sakarya'da oynamak daha kolay. Galatasaray maçında çok iyi mücadele ettiler. Rakibimiz can derdinde, alt sıralardan kurtulmak istiyoruz. Zor olacak ama kazanmamız gereken bir maç. Sakaryaspor'un golcüsü Ali Cansun'a da dikkat edeceğiz” diye konuştu.

Zirvede bulunan 3 takımla maçlarının olmasının avantaj olduğunu söyleyen Rıza Çalımbay, “Tüm maçları kazanmalıyız ama yukarılara çıkmak için Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor maçlarını yüzde 100 kazanmalıyız” dedi.

Futbolcularının kendilerine güvenlerini kazandıklarını kaydeden, onların antrenmanlardaki hırslarından çok memnun olduğunu söyleyen  Çalımbay, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Cordoba'nın takımda kalmasını istediğini dile getirerek, ”Türkiye'yi çok iyi biliyor. Kalmasını isterim ama kararı o verecek” şeklinde konuştu.

Gelecek sezon için Avrupa, Afrika ve Brezilya'da transfer çalışmaları yaptıklarını belirten Rıza Çalımbay, belirledikleri oyuncular olduğunu, son kararı kendisinin vereceğini söyledi.

Yeni sezonda Rezerv Ligi'nin kurulacağını hatırlatan Çalımbay, ”Ali Cansun, Sinan Kaloğlu, Gökhan, Eser, Okan Koç ve Ümit'ten de yararlanacağız. Rezerv Ligi kuruluyor. Bu yüzden kadroyu geniş tutacağız” diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz