« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay: 'Forvette etkisizdik'

2-1 kaybedilen Sivasspor karşılaşması sonrası Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Kaybettiğimiz için  tabii ki üzgünüz ama oyuna baktığımız zaman iyi oynadığımız zamanlar oldu.  Maalesef forvette istediğimiz kadar etkili olamadık, istediğimiz pozisyonları  yakalayamadık. 1-2 tane pozisyon verdik, yakaladığımız pozisyonlarda ise son  vuruşlarda dikkatli olamadık ama en çok üzüldüğüm şey yediğimiz goller. Çok basit  goller yedik. Yemeyeceğimiz goller yedik” diye konuştu.

Maçta forvet sıkıntısı çektiklerini anlatan Çalımbay, şunları söyledi: “Bilhassa maçın sonlarına doğru, istediğimiz baskıyı kurduğumuz anda,  istediğimiz, elimizdeki yeterli forvet olmadığı için Vucko'yu mecburen ön tarafa  sürdük. O da istediğimiz şekilde etkili olamadı. Oyunun ikinci yarısında alanın  da ağırlaşması da bizim oyunumuzu etkiledi, ama ne olursa olsun bu golleri  yemememiz gerekiyordu ve buradan en kötü 1 puanla ayrılmamız gerekiyordu. Bu  gerçek, maalesef eksiklerimizi, bilhassa forvet açısından eksiklerimizi bayağı  aradık. Artık yapacak bir şey yok, son maçımızı kazanıp inşallah ikinci yarıya  eksiksiz ve birkaç takviye yapıp yolumuza devam edeceğiz.”

Çalımbay, “Sivasspor'u nasıl buldunuz?” sorusuna ise bu karşılaşmanın  Sivasspor açısından çok çok önemli bir maç olduğunu, rakiplerinin iyi mücadele  edip bulduğu pozisyonları da değerlendirerek maçtan galip ayrıldığını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz