« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay ekibiyle gitti

Uzun süredir tartışılan genç çalıştırıcı sonunda pes etti. Çalımbay, yardımcıları Zeki Önatlı ve Cengiz Birgen’le birlikte görevi bıraktı. Başkan Demirören, Alman Hitzfeld’le yaptığı ilk görüşmeden olumlu yanıt aldı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
/images/100/0x0/55eb46f7f018fbb8f8b6ca3eBEŞİKTAŞ’ta beklenen oldu, Teknik Direktör Rıza Çalımbay, görevinden istifa etti. Çalımbay ile birlikte yardımcı antrenörler Zeki Önatlı ve Cengiz Birgen de kulübe veda etti. Siyah beyazlı takımı, perşembe günkü Bolton Wanderers maçına Mehmet Ekşi ile Ulvi Güveneroğlu hazırlayacak.

Kayserispor maçından sonra taraftarların protestolarına hedef olan Rıza Çalımbay, yardımcıları Zeki Önatlı ve Cengiz Birgen ile görüştükten sonra istifa kararı aldı. Çalımbay bu kararını dün öğle saatlerinde BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir araya geldiği Futbol Şube Sorumlusu Kıvanç Oktay’a iletti. Oktay da durumu Başkan Yıldırım Demirören’e bildirdi. Akşam saat 17.30’da toplanan Beşiktaş Kulübü İcra Kurulu, Rıza Çalımbay’ın istifasını kabul etti.

Rota Ottmar Hitzfeld

Siyah beyazlı yönetim, teknik direktör arayışına başlarken, takımı perşembe günkü Bolton karşılaşmasına Mehmet Ekşi-Ulvi Güveneroğlu hazırlayacak. Yönetimin, listede yer alan isimler arasında önceliği Ottmar Hitzfeld’e verdiği ve başkan Yıldırım Demirören’in dün gece Almanya’ya giderek Alman çalıştırıcı ile görüştüğü öğrenildi. İlk görüşmeden olumlu yanıt alan Demirören’in bugün teknik direktör sorununu çözeceği ifade edildi. Bu arada menajerler, Mircea Lucescu, Ruud Gullit, Morten Olsen, Otto Rehhagel, Le Guen’in isimlerini Kıvanç Oktay’a önerdi. Öte yandan futbol takımının menajerliğine Sinan Engin’in yeniden getirilmesi için çalışmalara başlandığı belirtildi. Yöneticilerin 1-2 gün içinde Engin ile bir araya gelerek konuyu karara bağlaması bekleniyor.

Yabancı hoca gelecek

Çalımbay’
ın istifa kararını değerlendiren Kıvanç Oktay, şunları söyledi: ‘Beşiktaş takımında önemli bir maç öncesi böyle bir olayın olması üzücüdür. Yarınki (bugün) idmanda takımı Mehmet Ekşi ve Ulvi Güveneroğlu ikilisi çalıştıracak. Yeni hoca yabancı olacak. Milne’nin İstanbul’a bugün (dün) gelmesi tamamen tesadüftür. Rıza hocanın da Milnen’nin geleceğinden haberi vardı.’

İstifam Bolton maçı içindi

Çalımbay, ‘Bolton maçında takımımın başına çıkar, en iyi şekilde oynatırım. Ama karar yönetimin’ dedi.

BEŞİKTAŞ’
taki antrenörlük kariyerini dün aldığı istifa kararıyla noktalayan Rıza Çalımbay, istifasını Bolton maçı sonrası vermeyi düşündüğünü söyledi. Çalımbay, siyah beyazlıların UEFA Kupası’nda perşembe günün kritik bir maç oynayacağını belirterek, ‘Olayın buraya gelmesi beni çok üzdü. Beşiktaş’ta ideallerim hedeflerim vardı. Ben bugün ayrılıyorum ama ben her zaman Beşiktaşlıyım. Beşiktaş için her şeyi yapmaya razıyım. Benim istifam Bolton maçı sonrası içindi. Bolton maçında takımımın başına çıkar, en iyi şekilde oynatırım. Yönetime bunu sundum. . Artık karar onların’ diye konuştu.

En kötü 2’nci Beşiktaş

Beşiktaş, 9. haftalar itibariyle son 10 yılın en kötü ikinci dönemini yaşıyor. Çalımbay’ın Kartal’ı, Del Bosque’li takımdan 3 puan fazla alırken, 6 gol eksik attı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler