« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay: "Eğer o penaltı olmasaydı..."

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 3-1 mağlup oldukları Beşiktaş maçından puan alabilecekken bunu başaramadıklarını dile getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çalımbay, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, siyah-beyazlı rakipleri karşısında pozisyonları değerlendiremediklerini belirterek, “Rahatlıkla puan alabileceğimiz bir maçtı. Geçen haftaki Mersin maçı ve bugünkü mücadelede yine girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Gereksiz yapılan penaltı sonrası 10 kişi kaldık, böylece çözülen bir maç oldu. Penaltı olmasaydı maç berabere bitebilirdi. Hatta yapacağımız değişikliklerle maçı kazanabilirdik” dedi.

Rıza Çalımbay, yoğun bir maç trafiği içinde olduklarını hatırlatarak, “Öyle bir lig oynanıyor ki galibiyete sevinmeye veya mağlubiyete üzülmeye bile zaman yok. Bu nedenle önümüzdeki maça bakacağız. Fenerbahçe ile oynayacağız. Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız” diye konuştu.

Çalımbay, Beşiktaş Teknik Direktörü Carlos Carvalhal'in yoğun maç trafiğinden şikayet etmesinin hatırlatılması üzerine “Beşiktaş'ın ayrıca Avrupa kupası maçı var. Bu nedenle yoğun maç trafiğinden şikayet etmesi konusunda haklıdır” dedi.

Sivasspor'un kalecisi Borjan, Beşiktaş karşısında girdikleri pozisyonları değerlendiremediklerini ancak rakiplerinin pozisyonlarını değerlendirdiğini ve gereksiz yere bir penaltı yaptıklarını dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler