« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çalımbay 2 puana yanıyor

Eskişehirspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, golsüz berabere kaldıkları Diyarbakırspor maçında puan kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Rıza Çalımbay, düzenlediği basın toplantısında, ligin ilk yarısını üç puanla kapatmak istediklerini, ancak bunu başaramadıklarını belirterek, takımını maçta girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremediğini kaydetti.

Eskişehirspor'un oyundan kopmayarak maçın sonuna kadar galibiyeti koruduğunu ifade eden Çalımbay, şöyle konuştu: “Forvet hattından girdiğimiz pozisyonları değerlendirseydik, maç daha farklı olacaktı. Maç beklediğimiz gibi oldu. Diyarbakırspor'un katı bir savunma yapacağını ve kontrataklarla gol arayacağını biliyorduk. Bir gol atsaydık, maçı kazanabilirdik. Bunu başaramadık. Puan kaybettiğimiz için üzgünüm. Taraftarımızın büyüklüğünü biliyoruz. Ancak, taraftarımız da maçın son 10 dakikası bizi terk etti. Taraftarın bu kadar tepki göstermesini gerek yok. Burada herkes gelip geçicidir. Kalıcı olan Eskişehirspor'dur. Biz taraftarımız sayesinde çok maçlar çevirdik. Onlarla gurur duyuyorum. Keşke desteklerini eksik etmeselerdi. Lig çok uzun, telafisi olmayan maçlarımız var. taraftarımıza da ihtiyacımız var. Volkan, hasta olduğu için oynamak istemedi. Ancak ısrarımızı kırmayarak 60 dakika mücadele etti. Volkan, hasta olduğu için oyundan aldım.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler