MALATYA HABERLERİ

Çalık: Milletimiz 1 Kasım’da Hesap Soracak

IHA
18.10.2015 - 16:47Son Güncelleme :

ÇALIK VE ÜNALAN GEZİLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

IHA

AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık, AK Parti Malatya 6. sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan ile birlikte İnönü Mahallesi esnafını ve İffet Kadınlar Derneği’nin kermesini ziyaret ettiler.
Öznur Çalık ve Ufuk Önalan, 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçim kapsamında çalışmalarını sürdürdü. İnönü Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunan Çalık ve Önalan, vatandaşlarla bir araya geldi. Sıtmapınarı’ndaki esnaflardan 1 Kasım’da destek isteyen Çalık, vatandaşlarla da uzun süre sohbet etti. Çalık ve Önalan daha sonra İffet Kadınlar Derneği tarafından açılan kermese katıldı. AK Parti Malatya 6. sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan kermeste önlük giyerek, vatandaşlara yemek dağıttı.
“1 KASIM’DA SİLİP SÜPÜRECEĞİZ”
Esnaf ve vatandaşlar, Çalık ve Önalan’a ziyaretlerinde büyük ilgi gösterdi. 1 Kasım’da AK Parti’yi yeniden tek başına iş başına getirmek istediklerini ifade eden vatandaşlar, Malatya’da 6-0’a destek vereceklerini söylediler. Bir vatandaş ise 1 Kasım’ı sabırsızlıkla beklediklerini ifade ederek, "1 Kasım’da bütün Türkiye’nin tozunu alacağız. İnşallah silip, süpüreceğiz” dedi.
“BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞANDI”
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık ile AK Parti Malatya 6. sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan daha sonra Alişar Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti Malatya 6. sıra Milletvekili Adayı Ufuk Önalan, milletin hayır duasıyla 1 Kasım’da AK Parti’nin yeniden iktidara geleceğine inandığını söyledi. Ufuk Önalan 1 Kasım’da milletin önemli bir tercih yapacağını belirterek, “Milletimizin desteğini istiyoruz. Sizden bir dua ve ardından bir oy istiyoruz” ifadelerine yer verdi.
AK Parti Malatya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Öznur Çalık ise, "Biz, 7 Haziran’a kadar çok önemli bir mücadele verdik. 3 Kasım 2002 öncesi Türkiye’yi hepiniz çok iyi biliyorsunuz. 3 Kasım 2002’den sonra Türkiye’de çok büyük bir değişim başladı. Elektriğinde, suyunda, havaalanında, uçağında, köprüsünde, ulaşımında, sağlığında, eğitiminde, hastanelerinde, eczanesinde her alanda büyük bir değişim ve dönüşüm yaşandı. Türkiye, 2013 yılına kadar bu değişime devam etti. Ekonomik kalkınmasını, kişi başına düşen milli geliri 11 bin dolara çıkararak devam etti. Bunun yanı sıra üçüncü köprüyü, üçüncü havaalanını, tankları yaparak, dünyada ’Biz, Türkiye olarak ayakta duruyoruz’ dedi. IMF’ye borcu kapadı. İşte o 2013 yılında ne olduysa oldu. Herkes, ’Türkiye büyüyor, gelişiyor, ayakları üzerinde durdu. Türkiye koşmaya başlıyor. Dünyanın büyük devletleri içerisinde yerini alacak’ diye endişeye kapıldı. Başlattıkları Gezi olaylarıyla birlikte Türkiye’yi bir kaos ortamına soktular. Gezi olaylarını yapanlar 3 ağacı bahane etmişlerdi. Ardından 17-25 Aralık darbelerini yaptılar. Ardından 6-7 Ekim olayları Kobani bahane edilerek, her tarafı yaktılar, yıktılar. Yüzde 52 ile milletin seçtiği Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı oldu. Görevi çok kıymetli, aslanlar gibi bir hocaya Ahmet Davutoğlu’na teslim etti. Ahmet Davutoğlu’nun aldığı görevle Türkiye yine bildiği yoldan şaşırmadan devam etti. O dünya devletlerin, Türkiye’deki maşaları, Türkiye’yi karıştırmak üzere kendilerini kullandırttılar” şeklinde konuştu.
"MİLLETİMİZ BUNLARIN HESABINI SORACAK"
Milletin 1 Kasım’da sandık başına giderek, yapılanların hesabını soracağını ifade eden Çalık, "2013’e kadar Türkiye’nin o yükselen fotoğrafını sağlayan AK Parti iktidarını ortadan kaldırmak için hedefe Recep Tayyip Erdoğan’ı koydular. Ahmet Davutoğlu’nu koydular. AK Parti’yi koydular. 7 Haziran’da oluşturulan bloğu herkes iyi biliyor. Bahçeli ile HDP’nin yan yana gelme ihtimali var mıydı? 7 Haziran’da hepsi yan yana geldi. HDP, Bahçeli, CHP yan yana geldi. Milletimiz bunların hesabını soracak. Milletimizin hesap soracağı gün, 1 Kasım günüdür” sözlerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Çalık: Milletimiz 1 Kasım’da Hesap Soracak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çalık: Milletimiz 1 Kasım’da Hesap Soracak haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı