« Hürriyet.com.tr

California felaketi

ABD’nin California eyaletini etkileyen şiddetli yağmur yüzünden 6 kişi hayatını kaybederken, sel ve toprak kaymaları Los Angeles’ta villaları tehdit ediyor.

Hürriyet Haber
X
California’nın güneyini etkileyen fırtına, yağmur ve sellerden 6 kişi hayatını kaybederken, Los Angeles’ın merkezine yakın tepelerde bazı evler uçuruma kaydı. Silver Lake’de bir ev uçurumdan 10 metre aşağı düştü ve bir ağaca takılarak durdu. İçindeki iki kişi kurtarıldı.

Evler tahliye ediliyor

Los Angeles’ın Bel Air mahallesinde de kayan toprak tepedeki bir evin havuzunu uçurumdan aşağı indirdi. Pasadena’da yıkılma tehlikesi bulunan 6 hasarlı evin sahiplerinden evlerini terk etmeleri istenirken, Los Angeles’ın hemen üzerindeki Highland Park’ta da uçuruma yuvarlanma tehlikesi bulunan 4 villa tahliye edildi.

Kasırga geliyor

Hava koşullarının bölgede daha da kötüleşeceği, saatte 100 kilometre hızla esecek kasırga beklendiği uyarısı yapılıyor. Fırtına yüzünden Los Angeles’taki trafik kazaları da normalden iki kat arttı. Sahil yolunun iki kilometrelik bir bölümü çamurlara gömülerek kapandı. Yollarda araçları suya gömülen sürücüler pencerelerden çıkmak zorunda kaldı.

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yedi yıldır karavanlarıyla dünyayı geziyorlar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Çin'deki büyük buz mağarası hiç erimiyor!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sanal değil gerçek! 30 bin dolar verip kayboluyorsunuz
Hafta sonu Hafta sonu
İstanbul'da saklı cennet: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
GezginGezgin
Su ve ateşin şehri: Budapeşte
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Dünyadaki en ilginç ülke sınırları