Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çaldığı parayla düğün yapıp, ev almış

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  14.10.2008 - 17:24 | Son Güncelleme:

  ADANA’da, demir tüccarı 54 yaşındaki Ali Yasin Sönmezler’in öldürülmesi olayıyla ilgili soruşturma genişletilerek sürerken, katil zanlılarından 26 yaşındaki Arman Arı’nın, kurbanından çaldıkları parayla ev alıp, ağabeyinin ve kendisinin düğününü yaptığı ortaya çıktı.

  D-400 Karayolu üzerinde bulunan Sönmezler Sac Profil Şirketi sahibi olan 3 çocuk babası Ali Yasin Sönmezler, 2 Ağustos günü kaybolmuş, 28 Ağustos’ta çöplükte domuz bağı ile bağlanıp, öldürülmüş olarak bulunmuştu.

  Hunharca katledilen Sönmezler’in katillerinin ise yanında çalışan muhasebe elemanı Gökhan Kulle ile Arman Arı olduğu tespit edilmiş, zanlılar çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Zanlıların, cinayeti Ali Yasin Sönmezler’in eşi 46 yaşındaki Şehnaz Sönmezler’in azmettirdiğini söylemeleri üzerine karısı da dün tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

  Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, uzun zamandan beri Ali Yasin Sönmezler’in yanında çalışan Gökhan Kulle ile Arman Arı’nın kısa süre önce mal varlıklarında artış olduğunu saptadı. Uzun zamandan beri nişanlı olduğu halde yakınlarına ‘parasızlıktan evlenemiyoruz’ diye yakınan Arman Arı’nın, Ali Yasin Sönmezler’in ortadan kaybolmasından hemen sonra düğün yaptığı, ağabeyini de evlendirdiği belirlendi.

  Tapu kayıtlarını inceleyen ekipler, daha önce kiralık ev aradığı da tespit edilen Arı’nın, Süleyman Demirel Bulvarı’nda 100 bin YTL’ye bir daire aldığını belirledi. Arman Arı’nın tapu kayıtlarını çıkartan polis, mal varlığının konrol altına alınması için Cumhuriyet Savcılığı’na başvuruda bulundu.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı