ANTALYA HABERLERİ

Çakırlar bölgesine imar planı

DHA
28.03.2017 - 11:42Son Güncelleme :
DHAANTALYA, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, Bahtılı-Çakırlar bölgesinin imar sorununu Batı Çevreyolu imar planlaması dahilinde çözeceklerini açıkladı.

Çakırlar, Doyran, Bahtılı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, imar sorunuyla ilgili açıklama yaptı. Mahkeme kararıyla iptal edilen Zümrüt Mahallesi ve Batı Çevreyolu etrafındaki imar planlamasını mahkemenin gerekçeli kararına göre düzeltip yeniden yapacaklarını belirten Türel, yeni planlamaya Bahtılı ve Çakırlar bölgesini de dahil ederek, bölgenin yıllardır süregelen imar sorununu çözeceklerini kaydetti.

1 YIL SONRA TARİH OLUR

Başkan Menderes Türel, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Zümrüt Mahallesi ilgili Batı Çevreyolu'nda, muhtarlarımızla bir imar planı yapmıştık ama bizi hep böyle ayaklarımızdan çekiştiriyorlar, hep geciktiriyorlar. Hep beraber oturup mutabık kaldığımız planı yargıya giderek iptal ettirdiler. Halep oradaysa Çakırlar burada, şimdi gene yapacağım. Her şerde bir hayır vardır. Daha önce Zümrüt Mahallesi ve Batı Çevreyolu etrafı planımız vardı. Şimdi yeni planımızın içerisine Çakırları da ekliyoruz. 1 yıl sonra Allah'ın izni ile Çakırlar'ın imar problemi de tarihe gömülmüş olur."

ANTALYA İÇİN EVET

Planlama için kamu görüşlerine ihtiyaç olduğunu hatırlatan Türel, “Bütün bunlar için çalışıyoruz. Şimdi bu kararlılığımızı güçlü bir devlete sahip olduğumuzda işte ayağınıza böyle farklı farklı çelme takmak isteyenlere karşı gecikmeden daha hızlı çözeceğiz. Onun için evet diyoruz. Çakırlar için evet diyoruz. Konyaaltı için evet diyoruz. Antalya için evet diyoruz. Türkiye için evet diyoruz" dedi.

HAYIR DEDİLER DÖNÜP BAKMADILAR

Başkan Türel, bir ülkenin ve şehrin kalkınması güçlenmesinin istikrar sayesinde olduğunu ifade ederek, şunları aktardı: “Bakın bu bölgenin imar sorununu ben ilk dönemden beri uğraşıyorum. İlk 5 senemizde çözmek mümkün olmadı. Çözümüyle ilgili bir şeyler söylemiştim. İstikrar, yönetimde süreklilik demek. İstikrar bozulunca her iş kalıyor Antalya'da bunu en iyi siz gördünüz. Benim ilk dönemimden ayrıldıktan sonra sizin imar sorununuza dönüp bakan oldu mu? Aksine bir de buralara imar yaptırmam diyenler geldi göreve. İstikrar olsaydı şimdi buranın imar sorununda çok daha farklı bir yerdeydik. 5 senemizi 15 sene ile kaybettik."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Çakırlar bölgesine imar planı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2017 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çakırlar bölgesine imar planı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı