MERSİN HABERLERİ

Çakırcalı Efe sahnede

DHA
30.03.2017 - 11:59Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) ünlü yazar Yaşar Kemal'in romanından uyarlanan Çakırcalı Mehmet Efe Balesi'ni sahneledi.
Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde sunulan eseri, çok sayıda sanatsever izledi. Müziğini Cem İdiz'in bestelediği eserin orkestra yönetmenliğini Hakan Kalkan üstlendi, librettosu, koreografi ve rejisörlüğünü İhsan K.Bengier yaptı. Serhat Elat'ın sahneye koyduğu balenin, dekor ve kostüm tasarımlarını Gürcan Kubilay, ışık tasarımını Tarı Deniz gerçekleştirdi. Eserde başlıca rolleri Ozan Demirbaş, Mahmut Akyol, Bleda Özlem, Tutku Tümen, Meltey Baydar, Özge Hoşer, Miray Boyacıoğlu, Tugay Ak, İsmail Şereflioğlu, Ender Üçdemir, Murat Koman, Hasan Akyol, Tarkan Günal, Tuba Şennalbant, Pınar Humar, Berna İleri ve İzzet Güllü dönüşümlü olarak paylaşıyor.
Yaklaşık 2 saat süren temsil sorunda sanatseverler balet ve balerinleri uzun süre alkışladı.

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Çakırcalı Efe sahnede hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çakırcalı Efe sahnede haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı