Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çakır, İngiltere'de şampiyonluk kemeri kazandı

Türk boksör Yavuzer Çakır, İngiltere'nin York kentinde düzenlenen Uluslararası Orta Sıklet Boks Şampiyonası'nda, İngiliz rakibini sayıyla yenerek “yarı orta sıklet” şampiyonluk kemerini taktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2006 yılında İngiltere'ye gelen ve spor hayatını burada sürdüren 27 yaşındaki Yavuzer Çakır, İngiliz boksör Harry Matthew'i 10. raundun sonunda sayıyla yendi ve şampiyonluk kemerinin sahibi oldu.

Boksa 13 yaşında Trabzon'da başlayan Çakır, şampiyonaya eski milli boksör Gökhan Kazaz ve menajeri Chris Sanigar ile hazırlandı.

İngiliz rakibiyle 10 raund boyunca başa baş bir maç yaptıklarını belirten Çakır, “Bana göre daha iri görünüyordu, tekniği de kötü değildi. Ancak güçlü olmadığını anladım ve buna göre dövüşerek, sonunda kazanan taraf oldum” dedi.
Maçı kazanmasında Gökhan Kazaz'ın büyük payının olduğunu ifade eden Çakır, “Kemeri ona borçluyum. Türk bayrağıyla ringe çıktım ve İstiklal Marşı'mız okundu. Maçı kazanmak ve kemerin sahibi olmak bizim için gurur verici. Bu kemeri almak ve bayrağımızı ringe taşımak için beş yıldır mücadele veriyorum. Ne mutlu bana. Bundan sonra halkımızdan destek bekliyorum” diye konuştu.

Gökhan Kazaz da Çakır'ın heyecanlı ve gayretli bir sporcu olduğunu kaydederek, profesyonel bir şekilde hazırlandıkları şampiyonada Çakır'ın kemer maçını kazanmasının kendisini gururlandırdığını söyledi.

İlişkili Haberler