Gündem Haberleri

  ‘Çakır Hülya’nın fuhuş şebekesi yakalandı

  Taylan YILDIRIM- Kadir ÖZEN/İZMİR, (DHA)
  24.11.2009 - 12:39 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de ve Aydın’ın Kuşadası ilçesinde, aralarında yaşı küçük Türk ve yabancı uyrukluların da bulunduğu kızları, kurdukları üç ayrı grupla fuhuşa zorlayan şebekenin 22 elamanı, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Birbirinden müşterilerin isteklerine göre kız alışverişi de yapan fuhuş şebekesinin liderliğini ise, ‘Çakır Hülya’ lakaplı H.K.’nin yaptığı ileri sürüldü.

  Birbirinden müşterilerin isteklerine göre kız alışverişi de yapan fuhuş şebekesinin liderliğini ise, ‘Çakır Hülya’ lakaplı H.K.’nin yaptığı ileri sürüldü.

  Yaşı küçük kızların fuhuşa zorlandığı ihbarını alan İzmir Emniyeti Ahlak Büro Amirliği ekipleri, araştırma başlattı. Ekiplerin, mağdurların verdiği bilgiler doğrultusunda yyapılan soruşturmada, fuhuş şebekesinin elamanlarının kimlikleri belirlendi. Teknik ve fiziki takibe alınan şebeke elemanlarının ‘Çakır Hülya’ lakaplı H.K.’nın liderliğinde üç ayrı grup halinde faaliyet gösterdikleri saptandı.

  28 ADRES BASILDI

  Şebekeye yönelik 4 ay süren araştırmanın tamamlanmasıyla geçen cumartesi günü, İzmir’in çeşitli semtleriyle, Aydın’ın Kuşadası ilçesindeki 26 ev ile 2 otele eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Operasyonda, 59 kişi gözaltına alındı. Gözaltındaki şüphelilerden bazılarıyla, para karşılığında erkeklerle birlikte olan, aralarında yabancı uyruklu kadınların da bulunduğu 37 kişi ifadeleri alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Bu arada şebeke yöneticilerinden F.B.’nin ise 9 aylık hamile olduğu öğrenildi.

  YAŞI KÜÇÜK OLANLARA YÜKSEK FİYAT

  Şüphelilerin verdiği ifadeler doğrultusunda çalışma yöntemleri deşifre edilen şebeke elemanlarının, müşterilerin isteklerine göre üç grup arasında kadınları değiştirip, kendilerine ait evlerde fuhuş yaptırdıkları ortaya çıktı. Şebekenin ayrıca yaşı küçük olan bazı kızları ise, yüksek fiyatlardan erkeklerle ilişkiye girmeye zorladıkları bildirildi.

  KADINLARIN ŞİFRESİ ‘KOLİ’

  Teknik takibe alınan şüphelilerin telefon görüşmelerinde ilginç ayrıntılar da tespit edildi. Şebeke elemanlarının fuhuş yapan kadınları ‘koli’ olarak adlandırdıkları, müşterilere gönderdikten sonrada ‘koli yolda’, ‘koli adreste’ gibi görüşmeler yaptıkları dinlemelere takıldı. Aralarında uzun yıllardır fuhuş yaptıranların da bulunduğu, gözaltındaki 22 şüpheli, işlemlerin ardından adliye sevk edildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı