SAMSUN HABERLERİ

Çakır’dan "Yıkım" Açıklaması

IHA
08.10.2015 - 16:47Son Güncelleme :

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ TURAN ÇAKIR, KUŞ CENNETİ’NDE YIKILAN TAPUSUZ EVLERİN BULUNDUĞU ARAZİNİN ARAP YATIRIMCILARA TAHSİS EDİLECEĞİ SÖYLENTİLERİNE KARŞI, “BUNLAR SEÇİM ÖNCESİNDE SİYASETEN MUHALİFLERİN UYDURDUĞU ŞEYLERDİR” DEDİ.

IHA

Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Kuş Cenneti’nde yıkılan tapusuz evlerin bulunduğu arazinin Arap yatırımcılara tahsis edileceği iddialarına karşı, “Bunlar seçim öncesinde siyaseten muhaliflerin uydurduğu şeylerdir” dedi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi, geçen günlerde 19 Mayıs ilçesi Yörükler Mahallesi’nde büyük çoğunluğu yazlık olarak kullanılan binaları, kaçak oldukları gerekçesiyle yıktı. Konu üzerine sosyal medyadan ve birçok yerde çıkan "Buradaki arsalar Araplara mı verilecek?" sorularına cevap vermek istediğini belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, konu hakkında belediye meclis toplantısı sonunda açıklamalarda bulundu.
Buradaki arsaların kesinlikle Araplara verilmeyeceğinin altını çizen Çakır, “Bu sözü geçen yerdeki evleri bulunan vatandaşların arsaları kendilerine ait değil. Buradaki arsalar devletin. Burası bir de tabiat varlıklarını koruma alanı içerisinde. Ramsar sözleşmesi içerisinde kalan yerler burası. Onun dışında oraların aşağısında kalan kısımlarda köylülere ait olan yerler de var. 19 Mayıs ilçesi tarafında. Onlarla bizim bir işimiz yok. Oralar tapulu ve devletle mahkemelik olan yerler. Farklı farklı platformlarda ‘Burası Araplara peşkeş çekilecek, otel yapılacak’ gibi dedikodular yayılıyor. Böyle bir şey mümkün değil. Sit alanı içerisinde çivi bile çıkamıyorsunuz. Biz belediye olarak bile bir şey yapamıyoruz. Giriş çıkışı sağlasın diye jandarmaya 10 m2 kulübe yapacağız. Onu bile müsaade alarak yapıyoruz. ’Oralara otel yapılacakmış, Araplara tahsis edilecekmiş’ filan bunlar külliyen yalandır. Bunlar seçim öncesinde siyaseten muhaliflerin uydurduğu şeylerdir. Buranın ‘Yeşil Yol’a bağlanıp bağlanmayacağı şuanda belli değil. Kara propaganda yapıyorlar. Arsa hazinenin, arazi devletin ve buralar Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu kapsamında. Buranın bırakın belediyeyi, devlet tarafından bile birilerine yapılaşma hakkı verilmesi mümkün değil. Seçim arifesinde bu haberleri siyaseten kullanıyorlar. Bu insafsızlıktır. Biz sadece oradaki kaçak yapıların yıkılmasıyla ilgili faaliyet yaptık” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Çakır’dan "Yıkım" Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çakır’dan "Yıkım" Açıklaması haberi güncellenecektir.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  14:59
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı