TEKİRDAĞ HABERLERİ

Çakan Güven Tazeledi

IHA
08 Ekim 2015 - 17:28Son Güncelleme : 08 Ekim 2015 - 17:29

TSD KAPAKLI ŞUBESİ 1. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

IHA

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kapaklı Şubesi’nin 1. Olağan Kongresi’nde tek listeyle gidilen seçim sonunda mevcut başkan Hayati Çakan tekrar başkanlığa seçildi.
Kongreye, TSD Genel Başkanı Şükrü Boyraz, TSD Kapaklı Şube Başkanı Hayati Çakan, TSD Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, TSD Çorlu Şube Başkanı Mehmet Emin Öküzcü, TSD Kırklareli Şube Başkanı Arif Uzunoğlu, TSD Gazi Osman Paşa Şube Başkanı Ahmet Gürçevik, Kapaklı Belediyesi Meclis Üyesi Muzaffer Yıldıran, TSD Kapaklı Şubesi üyeleri ile yakınları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplantı divan heyetinin seçilmesi ile devam etti.
Divan Başkanlığı’na Ahmet Gürçevik seçilirken, divan üyeliklerine ise Arif Uzunoğlu, Hayrettin Çetinkaya ve Mehmet Emin Öküzcü seçildi. TSD’nin ülke genelinde 70 şubesi olduğunu belirten Divan Başkanı Ahmet Gürçevik, "Dernekçilik çok zor. Bunu en iyi bilenlerdeniz. Buna rağmen ülke genelinde dernekleşme yönünde arkadaşlarımızı teşvik ediyoruz. Bugün burada bulunmamızın nedeni sizlere hizmet etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle Olağan Genel Kurul’un hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
BİR YILLIK GELİR 56 BİN 191 LİRA
Divan Başkanı’nın konuşmasının ardından toplantının bir sonraki gündem maddesinde mali rapor ile faaliyet raporunun görüşülmesine geçildi. TSD Kapaklı Şubesi’nin 2014-2015 yılı toplam gelirinin 56 bin 191 lira 17 kuruş olduğu belirtilirken, toplam giderin ise 55 bin 625 lira 27 kuruş olduğu kaydedildi. Mali rapor ve faaliyet raporları, oy birliği ile kabul edildi.
Olağan Genel Kurul’a katılımın beklediklerinden az olduğunu söyleyen TSD Genel Başkanı Şükrü Boyraz ise, “Bugün Kapaklı Kaymakamı ve Belediye Başkanı’nı da aramızda görmek isterdik. Tabi sadece bu Belediye Başkanı ya da Kaymakamla sınırlı değil. STK, siyasi parti ve sendika temsilcilerini de aramızda görmek isterdik. Engellilerin hangi şartlarda yaşadığını görmeleri, bizim gelecekte yapacaklarımız için önemlidir. Biz yaşadığımız sıkıntıları anlatabildiğimiz ölçüde önümüzdeki engelleri ortadan kaldırabiliriz. Katılımın az olması bizim eksikliğimizdir” diye konuştu.
Boyraz, “Engellilerin park, kaldırım, cami ve tuvaletlere girip çıkmaları neredeyse imkansız. Yapılan hizmetlerde maalesef engelliler düşünülmüyor. Nereye giderseniz gidin engellilerin içeri girmesi çok zor. Camilere bile giremiyoruz. Sanki bizler Müslüman değiliz. Aslında bütün bunların sorumlusu biziz. Kendimizi yeterince ifade edemiyoruz. Oysaki bizler sorunlarımızı daha rahat ve daha gür bir sesle aktarmalıyız" dedi.
Olağan Genel Kurul’da konuşmaları ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut Başkan Hayati Çakan güven tazeledi. Çakan’ın yönetiminde ise Seviye Saygılı, Hatice Karabıçak, Hüseyin Tunç ve Mustafa Keskin yer aldı. Denetleme Kurulu üyeliklerine ise Necati Torun, Cangül Çil ve Sinan Oktay seçildi.
Katılımcılara teşekkür eden Hayati Çakan, “Kapaklı Belediyesi’nce tahsis edilecek olan 1,5 dönümlük arsanın devir işlemleri sürüyor. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından engelli arkadaşlarımıza hizmet sunacak modern bir yaşam evi için çalışmalara başlayacağız. Bizleri yalnız bırakmayan Genel Başkanımız Şükrü Boyraz ve tüm katılımcılara teşekkür ederim” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Çakan Güven Tazeledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çakan Güven Tazeledi haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı