ZONGULDAK HABERLERİ

Çakan Cilas Kauçuk’ta Çalışan İşçilerle Bir Araya Geldi

IHA
26.10.2015 - 17:08Son Güncelleme :

ZEKİ ÇAKAN, CİLAS KAUÇUK'TE ÇALIŞAN İŞÇİLERLE BİR ARAYA GELDİ

IHA

MHP Zonguldak Milletvekili ve adayı Zeki Çakan, Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyetini sürdüren Cilas Kauçuk fabrikasında çalışan işçilerle bir araya geldi.
Devrek ilçesinde seçim çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiren MHP Zonguldak Milletvekili ve adayı Zeki Çakan; “Devrek ilçesinde sabahın erken vaktinde olan heyelanla ilgili olarak ben ilgilendim” dedi.
Çakan; “Beni az çok tanıyorsunuz, Ben Türkali’den doğma, Zonguldak Terakki Mahallesinde doğan bir babanın evladıyım. 40 yıllık siyasi geçmişim var. Bu zamana kadar 34 yaşında Zonguldak Belediye Başkanı olduktan sonra, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü ayrıca çok sayıda grup üyeliği ve de en son Enerji, Tabii Kaynaklar Bakanı oldum. Bu siyasi hayatımda heryere hizmetim olmuştur. Bu dönem de seçildikten sonra TBMM’de 28 saat 46 dakika milletvekiliniz oldum. Bu süre zarfında Termik santrallerinden tutun, rödevansa kadar, Alaplı’da fındık bahçelerine giren domuzların bana bilgisi bana ulaşana kadar. Bölgemizde yapılan termik santrallerle ilgili olarak da Muslu ve Çatalağzı Belediye Başkanlarına yazı yazdım. Bakanlık olduğum zamanlarda Devrek ilçemizde bölgenin en büyük barajı olan Köprübaşı barajının temelini attım. Erdemir’e bir gecede 1975 kişiyi kadroya aldık. TTK’ya madenci köylerinden tam 4 bin kişi aldık. Bu madenciler işi babalarından öğreniyor. Başkasına siz baca deseniz size soba bacası, ayak derseniz insan ayağı, domuzbağı derseniz domuz ahırı zanneder. Önümüzde 1 Kasımda seçim yapılacak. Koltuğa 95 yılında oturdum. Her oturduğum koltuğa hizmet yaptım. Oy sizin, karar sizin. Gelin masayı yumruğunu vuracak sizi sizleri temsil edecek milletvekili seçin. Maalesef milletvekilleri seçildikten sonra telefon değiştirir. Ben 23 yıldan bu yana telefonumu asla ve asla değiştirmedim. 23 yıllık telefon numaram 0532 241 20 20’dir. Türkiye iyiye gitmiyor. İşyerleri kapandığı zaman da sizler de bu gidişatın iyi gitmezse fabrikalar kapanabilir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Çakan Cilas Kauçuk’ta Çalışan İşçilerle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çakan Cilas Kauçuk’ta Çalışan İşçilerle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı