« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çakabey 931 Çeşme'de start aldı

DenizBank – TAYK Trofesi Astaş Holding Doğu Ege Yelken Haftası’nın 95 millik Çeşme – GölTürkbükü arasında gerceklestirilecek ikinci etabı başladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 Çakabey 931 yarışının startı Amfibi Görev Grubu Komutanı Koramiral Hasan Şükrü Korlu tarafından verildi.

Denizlerin en prestijli ligi sayılan DenizBank – TAYK Trofesi’nde şampiyonluk için yarışan takımlar Golturkbuku ASTAS Holding Cennet Koyu Tesisleri'ne dogru yelken açtı. Astaş Holding Doğu Ege Yelken Haftasının ilk yarışı olan (International Cesme Yacht Club) Kupası’nda dev dalgalarla boğuşan ekipler, ikinci etap olan Çakabey 931 yarışında daha sert bir havayla karşı karşıya kaldı.  20-25 knot esen kuzeyli rüzgarları arkasına alan 36 teknelik filo, Samos adası iskelede Fournoi adası sancakta kalacak şekilde yarışa başladı. Gaidaros, Farmakonisi adalarını sancakta bırakarak geçecek olan filonun,  Fener adası ve Küçük Tavşan adasını geçerek GölTürkbükü ASTAS Tesisleri önünde akşam saatlerinde finiş görmesi bekleniyor.

Çakabey 931 Yat Yarisinin ödül töreni 19 Temmuz Perşembe akşamı Astaş Holding Cennet koyu tesislerinde yapılacak.

Astaş Holding Doğu Ege Yelken Haftası 20 Temmuz 2012 Cuma gunu GölTürkbükü – Yalıkavak arasında gerçekleştirilecek Palmarina Kupası ile devam edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz