Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çağlayan Kavşağı açıldı

  Hürriyet Haber
  31.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.05.2011 - 00:06

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Çağlayan Kavşağı ve meydan düzenlemesiyle ilgili, “121 milyon liralık bir yatırımla inşa ettiğimiz bu hizmet, İstanbul’un ulaşım sorununun çözümü konusunda hayata geçirdiğimiz projelerin son halkası” dedi.

  Erdoğan, Çağlayan Kavşağı ile hem buradaki rutin trafiğin rahatlayacağını hem de Adalet Sarayı’nın Mecidiyeköy katılımına ve D-100 karayoluna entegrasyonunun sağlanacağını anlattı. Erdoğan ayrıca, trafiğin yeraltına alınmasıyla üst tarafın olduğu gibi yayaların hizmetine sunulduğunu belirterek, Abide-i Hürriyet Parkı ile bütünlük oluşturacak şekilde, 22 bin metrekarelik alanı kapsayan bir meydan oluşturduklarını, burasının, İstanbul’un en büyük meydanı olduğunu vurguladı.

  Makam aracını kullandı

  BAŞBAKAN Erdoğan, Çağlayan’daki açılıştan sonra makam otomobilini kullanarak kavşaktan geçti. Kavşak çıkışında vatandaşların sevgi gösterisinde bulunduğu Erdoğan, yanında oturan Kadir Topbaş ile Boğaziçi Köprüsü’nden evine gitti. Erdoğan evinin önünde komşusunun kızı Ece ile bir süre sohbet etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı