« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çağla'dan erken veda

ITF Turu kapsamında bu yılki ilk toprak turnuvasına Zagreb'de 1 numaralı seribaşı olarak katılan Çağla Büyükakçay, Hırvat rakibine iki sette mağlup olarak elendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fed Cup grup maçlarının ardından 25 bin dolarlık ITF turnuvası için Hırvatistan'a geçen Çağla Büyükakçay, Zagreb'deki mücadeleye ilk turda veda etti. Turnuvanın 1 numaralı seribaşı olan Büyükakçay, 20 yaşındaki 728 numaradaki Hırvat rakibi Tereza Mrdeza'dan ağır bir yenilgi aldı. Çağla, rakibine 6-2 ve 6-0'lık setlerle mağlup oldu.

Bu hafta dünya sıralamasında 157 numarada yer alarak kendi rekorunu geliştiren Çağla Büyükakçay, Mısır'daki Fed Cup mücadelelerinde ise teklerde çıktığı 4 maçın ikisini kazanmıştı. Çağla, bu yıl uluslararası arenada çıktığı 22 maçta ise 11 galibiyet aldı.

BAKIRKÖY'DE ARANTEKİN VE TARI 2.TURDA

İstanbul'da Bakırköy Tenis Kulübü'nde başlayan 10 bin dolarlık ITF Kadınlar Turu mücadelesinde ise Seda Arantekin ve Burcu Tarı ikinci tura yükseldi. Arantekin, Avustralyalı Mary-Ann Balint'i 6-2, 6-1 ile yenerken, Burcu Tarı da Ekin Bahıtlı önünde 3-1 öndeyken rakibinin çekilmesiyle tur atladı. Ana tabloda bulunan diğer Türk sporcuları Milena Zubkova, Cemre Anıl ve Gözde Adar ise seribaşı rakiplerine yenilerek elendiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz