Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çağla Kubat sörf okulu açtı

Fenerbahçeli milli sörfçü Çağla Kubat, İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı beldesinde kendi adını taşıyan rüzgar sörfü okulu (Windsurf Akademisi) açtı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Yelken Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez uygulamaya konulan 5 ayaklı Pegasus Windsurf Ligi'nde Fenerbahçe adına yarışan Kubat, ligin Alaçatı'da yapılacak ilk ayak yarışıyla birlikte kendi adıyla kurduğu rüzgar sörfü okulunu açmanın mutluluğunu yaşadı.

Kubat, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllardır bu spor dalıyla uğraştığını, kendini geliştirmek adına yurt dışındaki sporcular ve antrenörlerle çalıştığını, yabancı antrenör getirtip çalışmalar yaptığını söyledi.

Rüzgar sörfünde Türkiye'deki en büyük eksikliğin yarışçı yetiştirilememesi olduğunu dile getiren Kubat, şöyle konuştu:
“Sörf öğretiliyor, ama gerçek anlamda bir yarışçı yetiştirilmiyor. Bunun en büyük eksikliğini yaşayan insanlardan birisiyim. Türkiye'de belli bir düzeyde eğitim verildikten sonra herkes bireysel çabalarla kendini geliştirmeye çalışıyor. Ben yıllardır doğru yönlendirilmediğimi anladım, çok zaman kaybettim. Amacım genç yaşta eğitim alacak sporculara zaman kaybettirmeden sörf sporunu öğretebilmek. Ben kendi çabalarımla, kendi sponsorlarımla bir yerlere gelmeye çalıştım.”

Kubat, bu eksikliği gidermek amacıyla yıllardır bir okul açmak ve genç sporculara eğitim vermek istediğine değinerek, “Çağla Kubat Windsurf Akademisi”nde, gerçek sörf yarışmacıları ve uluslararası alanda Türkiye'yi çok iyi temsil edebilecek sporcular yetiştirmeyi hedeflediğini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz