« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çağla, İstanbul Cup'ta ikinci turda!

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nın ikinci gününde teklerde korta çıkan milli tenisçi Çağla Büyükakçay, 1. turda Rus Marina Melnikova'yı 2-0 yenerek bu organizasyonda ana tabloda ilk galibiyetini aldı ve 2. tura yükseldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Garanti Koza Arena'da oynanan maçın ilk setinde rahat bir oyun sergileyen Çağla Büyükakçay, rakibinin filenin önüne bıraktığı toplara iyi hamleler yaptı. Milli tenisçi, ilk seti 6-3 alarak 1-0 öne geçti.

Karşılaşmanın ikinci setine etkili başlayan ve 3-2 öne geçen Marina Melnikova karşısında oyunu bırakmayan Çağla Büyükakçay, savunmada rakibinin toplarını iyi karşıladı. Hücumda da etkili olan milli sporcu, üstünlüğü tekrar eline alarak 5-3 öne geçti. Çağla Büyükakçay, rakibinin servis attığı oyundaki çift hatası sonrası bu seti de 6-3 aldı ve maçı 2-0 kazandı.

Çağla, İstanbul Cupta ikinci turda
Geçen yıl turnuvada çiftlerde final oynayan ve dünya sıralamasında 118. sırada bulunan Çağla Büyükakçay, 7. kez mücadele ettiği İstanbul Cup'ta teklerde ilk galibiyetini alarak adını 2. tura yazdırdı.
Galibiyet sevincini kendisini destekleyen öğrencilerle kutlayan milli tenisçi, minik tenisseverlerle öz çekim yaptı.

1 NUMARA ELENDİ
TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nın ikinci gününde 1 numaralı seribaşı Slovak Anna Karolina Schmiedlova'yı 2-0 yenen Yunan Maria Sakkari, büyük bir sürprize imza attı.

Garanti Koza Arena'da oynanan karşılaşmada rakibine büyük üstünlük kuran Sakkari, etkili hücumlarıyla maçı kazanmasını bildi. İlk sette file önünde sayılar alan Yunan tenisçi, bu seti 6-2 kazanarak 1-0 öne geçti. İkinci sette rakibini savunmada tutan Maria Sakkari, seti 6-3, 1 saat 37 dakika süren karşılaşmayı da 2-0 kazanarak adını 2. tura yazdırdı.

Turnuvaya ana tablodan 1 numaralı seribaşı olarak başlayan 22 yaşındaki Anna Karolina Schmiedlova, ilk turda organizasyona veda etmekten kurtulamazken, elemelerden gelen 21 yaşındaki Maria Sakkari ise turnuvaya 2. turda devam edecek.


İlişkili Haberler