Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çağdaş yaşamdan döndüremezler

  Hürriyet Haber
  27.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Sezer, Zafer Haftası nedeniyle yayımladığı mesajda, Türk Ulusu’nun Atatürk devrimlerine bağlılığının aydınlanma yolundaki en büyük gücü olduğunu hatırlattı. Sezer, "Kimse Türkiye’yi çağdaşlaşma yolundan döndüremeyecektir" dedi.

  CUMHURBAŞKANI Ahmet Necdet Sezer, ’Zafer Haftası’ nedeniyle yayımladığı mesajda, kimsenin Türkiye’yi çağdaşlaşma yolundan döndüremeyeceğini bildirdi. Sezer şunları söyledi:

  30 Ağustos Zaferi, bağımsızlığına saygı duyulan çağdaş bir devlete sahip olmamızın yolunu açmış, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında aydınlık yarınlara ulaşılmasını olanaklı kılmıştır.

  Bugün Türkiye, ulus egemenliğine dayanan, laik ve demokratik bir cumhuriyettir. Türkiye’nin çağdaş dünyayla bütünleşme kararlılığının göstergesi olan bu yapı, geride kalan 83 yılda toplumsal barışın ve huzurun kaynağı olmuş, ülkemizi her alanda güçlü kılmış, dünyada saygınlık kazandırmıştır.

  Türk Ulusu, Atatürk ilke ve devrimlerden güç alarak ilerleme çabalarını sürdürecek, değiştirilemez nitelikleri ve kazanımlarıyla Cumhuriyetimizi ve Cumhuriyet’i kuran ruhu yaşatacak, O’nun işaret ettiği hedeflere mutlaka ulaşacaktır.

  Ulusumuzun Atatürk ilke ve devrimlerine, öz değerlerine bağlılığı ve çağdaş yaşam kararlılığı, aydınlanma yolunda en büyük gücümüzdür. Kimse bu gücün önüne geçemeyecek, Türkiye’yi çağdaşlaşma yolundan döndüremeyecektir.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı