« Hürriyet.com.tr

Çağdaş Sanata Cesur “Bir” Katkı

“Bir” sergisi 17 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010 tarihleri arasında Tunca Sanat’ta!

Hürriyet Haber
X

Tunca Sanat tüm sanatseverleri şehrin en otantik köşelerinden Dolapdere Antikacılar Çarşısı’ndaki 700 m2’lik 2 kattan oluşan geniş mekânında 40’a yakın sanatçının 60’ı aşkın eserinin yer alacağı “Bir” sergisine davet ediyor.Tunca Sanat’ın yeni mekânındaki ilk sergisi “Bir”in açılışı 17 Aralık 2009 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

 

İstanbul alternatif bir sanat mekânına kavuşuyor! Açılışını, sanat alanındaki uzun süreli deneyimlerini büyük bir mekânla somutlaştıran Cemal Batur’un ev sahipliğinde 17 Aralık 2009 Perşembe günü saat 18:00 – 20:00 arasında gerçekleştirecek olan Tunca Sanat, açılış sergisi “Bir”de, Burhan Doğançay’dan Haluk Akakçe’ye, Ömer Uluç’tan Selma Gürbüz’e değin 40 civarında sanatçının işlerinin yer aldığı önemli bir çağdaş sanat seçkisini sanatseverlerin beğenilerine sunacak.

 

/images/100/0x0/55ead966f018fbb8f89aa6fdAlışıldık sanat çevrelerinin uzağında İstanbul’un en otantik köşelerinden biri olan Dolapdere’de Antikacılar Çarşısı’nda yer alan Tunca Sanat, çağdaş sanata yapılan cesur bir katkı olarak dikkat çekiyor. Çağdaş Türk Sanatı’nın 1960’lardan başlayarak, ağırlıklı olarak son dönemlerine odaklanan “Bir” sergisi, Adnan Çoker, Burhan Doğançay, Özdemir Altan, Komet, Ömer Uluç, Selma Gürbüz, Mehmet Aksoy, Meriç Hızal, Utku Varlık, Mustafa Ata, Zekâi Ormancı, Adem Genç ve Ergin İnan’dan, Mithat Şen, Kemal Önsoy,Alaattin Aksoyve Koray Ariş’e ve daha genç kuşağın temsilcileri olan Alp Tamer Ulukılıç,ve Ebru Uygun’a uzanan 60 yapıtlık bir seçkiyle Türk çağdaş sanatına alternatif bir toplu bir bakış getiriyor.

 

Tunca Sanat, 17 Aralık 2009–15 Ocak 2010 tarihleri arasında tüm sanatseverleri, sanat yazarlarını ve sanat eleştirmenlerini sanat alanında gerçekleştirmeyi hedeflediği dinamik ve cesur katkıların bir ilki olan “Bir”e davet ediyor!

Kaynak:

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sonbaharın en güzel şehir parkları! Listede Türkiye’den öyle bir yer var ki…
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
'Ormanın çocuğu'nun inanılması güç hikâyesi!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kasım'da huzuru bulacağınız yedi Akdeniz beldesi
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kış aylarında denize girip güneşin tadını çıkarabileceğiniz ülkeler
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye’de karavan seyahati için uygun rotalar
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Bir günde gezilecek ülke: Kosova