« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cafer'e konuşma yasağı

İkinci Futbol Ligi (A) Kategorisi'nde yer alan Vestel Manisaspor'da profesyonel futbol şubesi sorumlusu Semih Vardarer, futbolcuları Cafer'in, Ankaragücü'nde oynadığı dönemde teşvik primi aldıkları biçiminde açıklama yapmasını doğru bulmadıklarını kaydetti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vardarer, Cafer'in faal futbolcu olduğuna dikkat çekerek, söz konusu açıklamaların kulüpten onay alınmadan yapıldığını belirtti. Cafer'in davranışını “kabul edilebilir bulmadıklarını” vurgulayan Vardarer,  “Söylemlerin Milli Takımlar Teknik Direktörü Ersun Yanal hakkında olması da bir talihsizliktir. Kulüplerin Futbol Federasyonu'na karşı sorumlulukları vardır. Bizim futbolcumuz bu kuralları hiçe saymıştır. Etik olarak yanlış yapmıştır. Faal olarak top oynayan bir futbolcu bu yanlışlığa düşmemeliydi. Cafer, bu açıklamaları yaparken kulüp yönetiminden izin almamıştır. Bu konuyu yönetim kurulu toplantımızda masaya yatıracağız” dedi.

Kulüp Asbaşkanı Arif Koşar da futbolculara konuşma yasağı getirdiklerini, konuyu yönetim kurulu toplantısında ele alacaklarını bildirdi.

Ankaragücü'nde oynadığı dönemde teşvik primi aldıkları yönünde gazetelere açıklama yaptığı belirtilen Cafer, antrenmanda neşeli hareketleri ile dikkat çekti. Cafer ile yine Ankaragücü'nden gelen Yılmaz, antrenman sonrasında gazetecilere açıklama yapmaktan kaçındı.

Vestel Manisaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, bu konunun kendilerini ilgilendirmediğini belirterek, “Bizim tek düşündüğümüz şey Süper Lig'e yükselmektir. Konunun tüm tasarrufu yönetim kuruluna aittir. Biz Mersin İdmanyurdu maçına endekslendik” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz