ANKARA HABERLERİ

Çadırını topla git

Hürriyet Haber
25.01.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Tekel işçileri, Ankara Valiliğinden gelen yazıyla adeta şok geçirdi. Günlerdir Türk-İş Genel Merkezi önünde eylemlerini sürdüren ve ölüm orucu yapan işçilerin, resmi uyarıda çevreyi ve esnafı rahatsız ettikleri öne sürüldü.

Hürriyet Haber

ANKARA Valiliği, Türk-İş Genel Merkezi çevresindeki eylemlerini sürdüren Tekel işçilerinin, “çevreyi rahatsız ettikleri” gerekçesiyle bölgeyi tahliye etmelerini istedi.

Tahliye edin

Ankara Valiliğinin “çevreyi ve esnafı rahatsız ettikleri” gerekçesiyle Tekel işçilerinin bölgeyi tahliye etmesi yönünde Tekgıda-İş Sendikasına yazı gönderdiği öğrenildi. Sendika Genel Sekreteri Mecit Amaç, valiliğin daha önce de bu yönde yazılar gönderdiğini ve bu yazılara yanıt verdiklerini söyledi. Genel Sekreter Amaç, valilikten gelen yazıya da bugün cevap vereceklerini belirtti. Amaç, “Biz demokratik haklarımızı kullanıyoruz. Burada kimseyi rahatsız etmiyoruz. Esnaf bize yardımcı oluyor. Gündüz iş yeri olarak kullandıkları yerleri, gece dinlenmemiz için bize tahsis ediyorlar” diye konuştu.

Destek sürüyor

Türk-İş Genel Merkezi önündeki eylemcilere gün boyu çeşitli sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler, sendikalar ve öğrenci gruplarından destek ziyaretleri yapıldı. Ziyaretçiler, işçilere gıda maddeleri, giyecek ve battaniye dağıttı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çadırını topla git haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı