ŞANLIURFA HABERLERİ

Çadır Sınıflar Yenileniyor

IHA
28.10.2015 - 10:00Son Güncelleme :

ŞANLIURFA'NIN AKÇAKALE İLÇESİNDE BULUNAN SÜLEYMAN ŞAH KONAKLAMA TESİSLERİ EĞİTİM ALANINDA BULUNAN ÇADIR SINIFLAR YENİLENİYOR.

IHA

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bulunan Süleyman Şah konaklama tesisleri eğitim alanında bulunan çadır sınıflar yenileniyor.
Ülkelerinde çıkan iç savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah konaklama tesislerinde eğitim gören öğrencilerin kullandığı çadır sınıflar yenileniyor.Toplam 45 çadır sınıfın kurulumunun hafta sonuna kadar bitirileceği bildirildi. Çadır sınıfların montajı çadır kentteki çadır kurma birimi tarafından yapılıyor.
Çadır sınıfların sağlık ve temizlik açısından yenilendiğini ifade eden Kamp Müdürü Hüseyin Ortaç, "2012-2013 eğitim ve öğretim yılında kurulan sınıf çadırları üç yılını doldurmuş olduğundan yıpranmış durumdaydı. Kış ayının yaklaşması ile birlikte öğrencilerin daha temiz ve sağlıklı ortamda eğitim görmelerini sağlamak amacı ile çadırları yeniledik.Yeni eğitim ve öğretim yılının hem Türkiye hemde Suriyeli öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Çadır Sınıflar Yenileniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çadır Sınıflar Yenileniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı