ŞANLIURFA HABERLERİ

Çadır Kente Bir Tır Dolusu Kışlık Giyim Gönderildi

IHA
26 Ekim 2015 - 09:26Son Güncelleme : 26 Ekim 2015 - 09:27

İNSANİ YARDIM PLATFORMU TARAFINDAN AKÇAKALE'DEKİ SURİYELİ MÜLTECİLERİN KALDIĞI ÇADIR KENTE BİR TIR DOLUSU KIŞLIK GİYİM MALZEMESİ GÖNDERİLDİ.

IHA

İnsani Yardım Platformu tarafından Akçakale’deki Suriyeli mültecilerin kaldığı çadır kente bir TIR dolusu kışlık giyim malzemesi gönderildi. Kış ayında ’çocuklar üşümesin’ kampanyasında toplanan giyim malzemesinin önümüzdeki hafta içinde dağıtımına başlanacağı bildirildi.
Ülkelerinde çıkan iç savaştan dolayı Türkiye’ye sığınan ve Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde barınan Suriyeli sığınmacı çocuklara, İnsani Yardım Platformu TIR dolusu giyim malzemesi gönderdi. "Çocuklar üşümesin" kampanyası dahilinde gönderilen kışlık giyim malzemesi, çadır kentteki 12 bin çocuğa dağıtılacak. Türkiye’nin en büyük çadır kenti olma özeliğini koruyan ve nüfusu 30 bin olan çadır kent içerisindeki yaşam alanları ile ilçe görünümünde bulunuyor. Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, kış boyu çadır kentlere yardımların devam edeceğini belirtti. Gerem, "Kış ayının gelmesiyle birlikte ’Çocuklar üşümesin’ kampanyası dahilinde, organize edilen bir TIR dolusu giyim malzemesi Akçakale Süleyman Şah çadır kentine gönderildi. Kış aylarında Suriyeli çocuklar üşümesin diye gönderilen giyim malzemesi umarım çocukların ısınmasına vesile olur. Şanlıurfa STK’lar ve Deniz Feneri Derneği olarak insani yardımlarımız, insanlık var oldukça devam edecektir. Bu konuda bizlere destek veren bağışçılarımız teşekkür ediyor,desteklerinin devamını diliyorum."dedi.
Gönderilen bir TIR giyim malzemesi, Akçakale Süleyman Şah konaklama tesisi lojistik depolarına boşaltıldı. Çocuk giyim malzemesinin önümüzdeki hafta başlarında, çadır kentteki çocuklara dağıtılacağı bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Çadır Kente Bir Tır Dolusu Kışlık Giyim Gönderildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 09 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çadır Kente Bir Tır Dolusu Kışlık Giyim Gönderildi haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:52
  • Guneş
   05:37
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:22
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı