Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cadbury'den Antalya'ya büyük fark

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, sahasında İstanbul Cadbury Kent Engelli Yıldızlar'a 107-38 yenildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan karşılaşma sonucunda mağlup olan Antalya ekibi, 5. haftası tamamlanan Süper Lig'de 5. yenilgisini aldı. Maç süresince Antalyalı basketbolcuların tekerlekli sandalyelerinin sık sık sorun çıkarması tepkilere neden oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin antrenörü Arif Servet Sınacı, maç sonunda yaptığı açıklamada, alınan sonucun kendilerini yıldırmayacağını belirterek, “Benim için önemli olan Karagücü ve KKTC Turkcell Spor Kulübü maçlarıdır. Bunlar bizim rakiplerimiz değil. Bunlar profesyonel takımlar” dedi.

BELEDİYE BAŞKANINA TEPKİ

Bu sırada tribün kenarına gelen Konyaaltı Dostları Derneği Başkanı Nilsu Güleç, sporculara seslenerek, “Sizleri kutluyorum ama bu takımda oynamayın. Tekerlekli sandalyelerinizi bile yenilemiyorlar. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve yönetimini protesto ediyorum. Onlar tekerlekli sandalyelerin yenilenmesi ve bakımı için sürekli uyarıldılar ama hala yenileri alınmıyor. Yazıklar olsun, o kadar emek harcıyor bu gençler” diye konuştu.

MEKANİKER BİLE VAZGEÇTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın, 1. Lig'de yer aldığı geçen sezon boyunca gönüllü olarak mekanikerliğini yapan Murat Özgür, kendisine istihdam sözü verilmesine rağmen yerine getirilmediği gerekçesiyle, bu sezon onarım yapmaktan vazgeçti.
Maçı tribünden izleyen Özgür, maçın son dakikalarında doğru oyunculardan Yusuf Çoban'ın sandalyesinin tekerleğini oyuncular ve antrenör Sınacı'nın onaramadığını görünce alet çantasını alıp yine sahaya indi. Sınacı, üst üste iki mola alarak mekanikerin çalışmasını tamamlamasını sağladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler