Gündem Haberleri

  Cadaloz için cenaze töreni

  Mehmet ÇİL/DATÇA (Muğla), (DHA)
  29.07.2012 - 12:27 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Datça İlçesi’nde, telef olan bir sokak köpeği, onu çok seven mahalle sakinleri tarafından, düzenlenen cenaze töreninin ardından gömüldü.

  Datça merkezdeki Kumluk plajı ve çevresini yıllardır mesken tutan ’Cadaloz’ adlı sokak köpeğinin ölümü, vatandaşları üzüntüye boğdu. Yıllarca birlikte oldukları köpeğin ölümüne üzülen mahalle sakinleri, Cadaloz’u duygusal bir törenle gömdü. Sağlığında gölgesinde uyuduğu dut ağacının dibine gömülen Cadaloz’u onlarca kişi uğurladı. Restoran işletmecisi 67 yaşındaki Sadık Kırmızı, Cadaloz’un sadece Kumluk plajı ve çevresindeki esnafın değil, tüm Datça’nın sevgilisi olduğunu belirtip, "Yıllar önce onu lokantamın kapısında ilk kez gördüğümde, gözlerimin içine bakıyordu. Bir kap su ve biraz peynir verdim. Sonra da dükkanın arkasındaki dut ağacının dibine gidip uyudu. Bir daha da buradan ayrılmadı. Çevredeki herkes sahip çıktı. Ben yurtdışında olduğumda komşular bakıyordu. Yıllarca hiç kimseye zararı olmadı. Aramızda çok büyük bir sevgi bağı oluştu. Onu kaybettiğim için çok üzüntülüyüm. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Her gün uyuduğu dut ağacının dibi, onun ebedi istirahatgahı olsun istedik. Onu son yolculuna uğurlarken, tüm sevenleri biraraya geldik" diye konuştu.

  Cadaloz’un çok zeki ve sevimli bir köpek olduğunu ifade eden Kırmızı, "Uzun yıllar işim gereği yurtdışında kaldım. Bir yıl gelmediğim oluyordu. Biliyordum ki mahalle sakinleri ona çok iyi bakıyordu. Yurtdışından dönüşlerim geceye rast gelir, doğruca eve gider yatardım. Sabah kalktığımda mutlaka merdivenlerde beni bekliyor olurdu. Bu hiçbir zaman değişmedi. O benim sessiz bir arkadaşımdı. Konuşamasak da birbirimizi anlıyorduk. Ben onlara köpek demiyorum. Onları sessiz insanlarımız olarak görüyorum" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı