Ege Haberleri

  CADALOZ’a cenaze töreni

  Mehmet ÇİL / DATÇA, (DHA)
  30.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Datça’da, yaşlılıktan ölen sokak köpeği Cadaloz, hayvanseverler tarafından, düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

  Datça'da, Kumluk Plajı ve çevresini yaklaşık 20 yıl önce mesken tutan, mahalle sakinlerinin ‘Cadaloz’ adını verdiği sokak köpeği yaşlılıktan öldü. Üzüntüye boğululan vatandaşlar, senelerce birlikte oldukları sadık dost için tören düzenledi. Sağlığında gölgesinde uyuduğu dut ağacının dibine gömülen Cadaloz’un cenaze törenine onlarca kişi katıldı.

  Datça’nın sevgilisiydi
  Restoran işletmecisi 67 yaşındaki Sadık Kırmızı, Cadaloz’un sadece Kumluk Plajı ve çevresindeki esnafın değil, tüm Datça’nın sevgilisi olduğunu söyledi, “Yıllar önce onu lokantamın kapısında ilk kez gördüğümde, gözlerimin içine bakıyordu. Bir kap su ve biraz peynir verdim. Sonra da dükkanın arkasındaki dut ağacının dibine gidip uyudu. Bir daha da buradan ayrılmadı. Çevredeki herkes sahip çıktı. Ben yurt dışında olduğumda komşular bakıyordu. Yıllarca hiç kimseye zararı olmadı. Aramızda çok büyük sevgi bağı oluştu. Onu kaybettiğim için çok üzüntülüyüm. Onu hiçbir zaman unutmayacağız. Her gün uyuduğu dut ağacının dibi, onun ebedi istirahatgahı olsun istedik. Onu son yolculuna uğurlarken, tüm sevenleri bir araya geldik” dedi.


  Sessiz arkadaşımdı
  Cadaloz’un çok zeki ve sevimli bir köpek olduğunu ifade eden Kırmızı, “Uzun yıllar işim gereği yurt dışında kaldım. Bir yıl gelmediğim oluyordu. Biliyordum ki, mahalle sakinleri ona çok iyi bakıyordu. Yurt dışından dönüşlerim geceye rastlar, doğruca eve gider yatardım. Sabah kalktığımda mutlaka merdivenlerde beni bekliyor olurdu. Bu hiçbir zaman değişmedi. O benim sessiz arkadaşımdı. Konuşamasak da birbirimizi anlıyorduk” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı