Gündem Haberleri

  C4, 29.886 YTL

  Hürriyet Haber
  02.02.2005 - 00:17 | Son Güncelleme:

  Citroen’in, 2004 Paris Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıttığı C4 modeli Türkiye’de satışa sunuldu. C4’te, 1.4 lt 90 beygir, 1.6 lt 110 beygir ve 2 litre 180 beygir olmak üzere üç benzinli motor ve 1.6 litre 90 beygir ve 110 beygirlik iki dizel motor seçeneği bulunuyor. C4’ün anahtar teslim satış fiyatı 29 bin 886 YTL’den başlıyor, 43 bin 950 YTL’ye kadar çıkıyor.

  Citroen C4, tasarımının yanı sıra teknolojisiyle de dikkat çekiyor. Birçok yeni teknoloji sınıfında ilk kez C4 modelinde kullanılıyor.

  İstem dışı şerit değişimi uyarı sistemi:Bu sistem, 80 km/s üstü hızlarda otoyolda veya şehirlerarası yolda bir şerit değişikliğini tespit ediyor. Sinyal lambası aktive edilmemişse otomobil sürekli veya kesik şerit işaretini geçtiği zaman sürücüyü uyarıyor. Aracın kayma yönüne karşılık gelen tarafta bulunan otomobil koltuğuna takılmış bir titreşim mekanizması, dikkati dağılan sürücünün zamanında düzeltici eylemi yapmasına olanak tanıyor.

  Xenon çift fonksiyonlu yönlendirmeli farlar: Bu far sistemi otomobil bir virajı döndüğü zaman virajın iç tarafını aydınlatarak daha önce karanlıkta olan alanları görünür kılıyor.

  Ön ve arka park yardımı: C4 arka park yardımı sistemi fonksiyonunun yanısıra ön park yardımı sistemi fonksiyonu ile sürücülere etkin bir park yardımı sağlıyor. Park yardımı işlevi, ön panelden devreden çıkartılabiliyor.

  Hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı: Hız sabitleyici ve hız sınırlayıcı, yeni konfor ve güvenlik donanımı listesini tamamlıyor. Hız sabitleyici, sürücüye gaz pedalını kullanmadan otomobili programlanan bir hızda sürme imkanını veriyor.

  Düşük lastik basıncı uyarı sistemi: C5 ve C8 ’de bulunan düşük lastik basıncı uyarı sistemi C4’te bulunan güvenlik donanımı yelpazesini geliştiriyor. Lastiklerden birisi önceden belirlenen basınç seviyesinin altına düştüğü zaman sürücüyü uyarmak için çok işlevli ekranda hemen bir mesaj yanıp sönmeye başlıyor. Aynı zamanda sesli bir uyarı duyuluyor. Lastikte bir delik olması durumunda aynı zamanda ‘dur’ göstergesi de yanıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı