Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ç.Rizesporlu Altan: F.Bahçe yarışta bir adım önde

Çaykur Rizespor'un Galatasaray'dan sezon sonuna kadar kiraladığı orta saha oyuncusu Altan Aksoy, Fenerbahçe'nin şampiyonluk yarışında puan, maddi güç ve futbolculara destek açısından bir adım önde olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Altan Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray'da futbolcuların maddi olarak büyük sıkıntıları olduğunu belirterek, ”Maddi sıkıntılara rağmen futbolcuların çok büyük özverisi söz konusu. Futbolcular şampiyonluk yarışını gittiği yere kadar kovalayacak” dedi.

Düşme hattındaki takımların çok olmasının şampiyonluk yarışında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın işini zorlaştıracağını savunan Aksoy, ”Hiç ummadıkları maçlarda puan kaybedecekler. Bu sene çok çekişmeli ve keyifli bir şampiyonluk yarışı yaşayacaklarını düşünüyorum, ama Fenerbahçe puan olarak, maddi güç olarak, futbolculara desteği açısından biraz daha önde. Buna rağmen bazen paranın işe yaramadığı da bir gerçek. Galatasaraylı futbolcularda bir inat var. Her şeye rağmen şampiyonluk yarışını kovalıyorlar” diye konuştu.

Türkiye'de yıllardır yabancı oyunculara ayrıcalıklı davranıldığını, öncelik tanındığını öne süren Aksoy, “Galatasaray'da bu durum, bu dönemde biraz daha ön plana çıktı. Mukaveleleri ve FIFA'dan çekinilmesi nedeniyle ödemelerde yabancılara öncelik tanınıyor. Türk oyuncular bugüne kadar üzerilerine düşenin fazlasını yaptı. Onlar için de artık bir şeyler yapılmalı. Bunun zamanı geldi” dedi.

Aksoy, Galatasaray'da aradığı şansı bulduğunu belirterek, “Bana verilen fırsatı değerlendirdim. Mevkim olmayan bölgelerde oynamama rağmen iyi maçlar çıkardım. Hocanın tercihi doğrultusunda oynatmama durumu oldu. Ardından uzun süreli sakatlanmam ve altı hafta sürmesi benim ortamdan soğumama neden oldu. En azından sezon sonuna kadar başka bir kulüpte oynamanın benim için faydalı olacağını düşündüm. Ben Galatasaray'ın futbolcusuyum, işler düzelirse ve bana yaklaşımları pozitif olursa Galatasaray'da devam etmek istiyorum” diye konuştu.

Altan, Çaykur Rizespor'un ligi iyi bir yerde bitireceğine inandığını da belirterek, “Genç ve kaliteli bir kadroyuz. Tecrübeli oyuncuların da takıma katkısıyla ligi ilk sekiz içerisinde bitireceğimize inanıyorum. Sezon başında yaşanan şanssızlık Çaykur Rizespor'un düşme potası içerisinde yer almasına neden oldu, ama önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu stresten uzaklaşıp üst sıralar için mücadele edeceğimizi düşünüyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler