« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ç.Rize: Çıkışımız sürecek

Çaykur Rizespor Kulübü Basın Sözcüsü Orhan İstif, son haftalardaki çıkışlarını Kayserispor maçı ile sürdürmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstif, Kayserispor maçının hedeflerine bir adım daha yaklaşmak adına çok önemli olduğunu belirterek, “Ligde bir an önce alt sıralardan kurtulup rahat nefes almak istiyoruz. Fakat ligin ikinci yarısında düşme potasında olan takımların gözle görülür bir yükselişi var. Alt sıralardaki çekişme her geçen hafta biraz daha zorlaşıyor. Kayserispor maçı bizim için tam anlamıyla final niteliği taşıyor” diye konuştu.

Kayserispor'un bu sezon iyi bir çıkış yakaladığını anımsatan İstif, şöyle konuştu: “Avrupa kupalarına katılma hedefi olan Kayserispor da bu maçtan mutlak puanla ayrılmak ve yerini sağlamlaştırmak isteyecektir. 90 dakika boyunca mücadele eden, oyundan kopmayan oyuncuları var. Ama biz de kaliteli bir takımız ve kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Çekişmeli, bir hayli zor ve temposu yüksek bir maç olacak. Taraftarlarımız bizi bu maçta 90 dakika desteklesin. Onların desteğiyle sahada kazanan taraf olmak istiyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz