Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

C Grubu'nda favori İngiltere

2010 Dünya Kupası, 11 Haziran'da başlayacak ve tam bir ay sonra yapılacak final maçıyla sahibini bulacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kupa mücadelesine katılan ülkeler, 4'er takımlı 8 grupta ilk ikiye girmek için mücadele edecek.

C Grubu'nda yer alan favori ülkeler, sürpriz adayları ve analizi şöyle;

İngiltere - ABD - Cezayir - Slovenya
-------------------------------------
İngiltere, gruptaki herhangi bir rakibinden çekinmiyor. Sadece grubunun değil, kupanın da favorileri arasında gösterilen İngiltere'nin, hem rakiplerini rahat bir şekilde geçeceği, hem de 1950 yılındaki 1-0'lık yenilginin intikamını ABD'den alacağı düşünülüyor.

Dünya kupalarına 6. kez katılan ABD, grupta şans tanınan ikinci ülke. Fizik gücü yüksek ABD, gerçekten yenilmesi güç bir takımla katılıyor Dünya Kupası'na.

Orta sahada liderlik vasıflarına sahip yetenekli bir oyuncunun eksikliğini hisseden ABD, iyi organize olmuş rakiplerine, buradan doğan sorunlarla teslim oluyor.

Cezayir, grubun zayıf ekiplerinden. Cezayir'in, tüm olumsuz yorumlara rağmen grupta sürpriz yapma kapasitesine sahip. Avrupa'nın çeşitli kulüplerinde top koşturan kaliteli oyunculara sahip Cezayir, tüm tahminleri boşa çıkartabilir.

Avrupa'nın orta sınıf takımlarından birine sahip olan Slovenya, gününde olursa sürprize imza atabilir. Ancak güçlü ve organize ekipler karşısında bir anda dağılabiliyor. Slovenya'nın gruptan çıkması büyük bir başarı olur.
İzlenmesi tavsiye edilen oyuncular: Wayne Rooney (İngiltere), Frank Lampard (İngiltere), Landon Donovan (ABD), Tim Howard (ABD), Karim Ziani (Cezayir), Robert Koren (Slovenya)

Grup tahmini:

1- İngiltere
2- ABD

Bunları da Beğenebilirsiniz