« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buzdolabını çalıştırıyor

Bild gazetesi, Bolt’un rekor kırdığı sırada açığa çıkan enerjinin bir buzdolabını 1 saat boyunca çalıştırabilecek güçte olduğunu ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ALMANYA’nın başkenti Berlin’de devam eden 12. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 100 metreyi 9:58 ile koşan ve inanılmaz bir rekora imza atan Jamaikalı atlet Usain Bolt’a geniş yer veren Alman basını, Bolt’un doping yapmış olabileceği iddialarını da gündeme taşıdı. Bild gazetesi, “Dünyanın mucize adamı” başlığıyla verdiği haberde, 100 metreyi toplam 41 adımla ve 9:58’lik dereceyle koşmasının Bolt’u döneminin en büyük atleti yaptığını yazdı. Bolt’un Dünya Şampiyonu olduktan sonra McDonalds adlı fast-food restoranına giderek yemek yediği belirtilen haberde, Bolt’un 1,96 boyunda ve 86 kilogram ağırlığında, dünya rekorunu kırdığı sırada açığa çıkan enerjisinin bir buzdolabını 1 saat boyunca çalıştırabilecek güçte olduğu kaydedildi.

Bizimkiler elendi

Jamaika’da yaşadığı hayatıyla ilgili bilgilerin de yer aldığı haberde, ancak Bolt’un doping yaptığı yönünde kuşkuların da bulunduğuna işaret edildi. Nürnberg kentindeki Biyoloji ve Eczacılık Enstitüsü Başkanı Fritz Sörgel, Bolt’un sergilediği başarının insan kapasitesiyle ilgili bilimselliğe uymadığını, bunun doping almadan gerçekleştirilebilecek bir başarı olduğuna inanmadığını söyledi.

Bolt, bu konuda yaptığı açıklamada, “İnsanlar istediklerini söyleyebilirler. Ben temiz olduğumu biliyorum. Bizde her şey sporun etrafında döndüğü için Jamaikalılar olarak hızlıyız” dedi.
Bu arada Ercüment Olgundeniz, erkekler disk atmada, bayanlar 1500 metre seçmelerinde, milli atlet Almitu Bekele Degfa elendi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz