Gündem Haberleri

  Buzdolabı cinayeti yeniden yargıda

  Bahri KARATAŞ / DHA
  20.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kız arkadaşını 37 yerinden bıçaklayıp derin dondurucuda sakladığı iddiasıyla ömür boyu hapse çarptırılan Celalettin E.’nin yeniden yargılanmasına başlandı.

  İZMİR’in Urla İlçesi’nde Celalettin E. (23), 2005 Kasım’ında kız arkadaşı Funda İşsiz’i (16) 37 kez bıçaklayarak öldürmüş ve cesedini kullanılmayan bir binadaki derin dondurucuya saklamıştı. Celalettin E. cinayeti, genç kızın cep telefonunda bulduğu mesajlar üzerine, kendisini aldattığından şüphelenerek işlediğini öne sürmüştü.

  İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama sonunda Celalettin E. cinayetin ‘canavarca hisle işlendiği’ kanaatine varılarak önce ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Sanığın yakınlarına olayı anlatıp polise teslim olması nedeniyle bu ceza ömür boyu hapise çevrilmişti. Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi ise kararı, sadece öldürme kastına yönelik çok sayıdaki yaranın, canavarca his saiki ile insan öldürme suçuna kanıt sayılamayacağını, ancak suçun, ‘çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı’ işlenmiş olması nedeniyle sanığın eyleminin yine nitelikli kasten öldürmek suçunun düzenlendiği Türk Ceza Kanunu’nun 82’nci maddesi çerçevesinde değerlendirilmesi gerektiğini belirtmişti.

  Duruşma, sanık için İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan yeni rapor alınması için yazının ulaşıp ulaşmadığının sorulması için ertelendi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı