BARTIN HABERLERİ

Buzağı Destekleme Başvuruları Başladı

IHA
08.10.2015 - 15:13Son Güncelleme :

BARTIN GIDA TARIM HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ ABDÜLSETTAR BAYRAM

IHA

Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdülsettar Bayram, 2015 üretim yılı içinde suni tohumlamadan doğan buzağılar için destekleme başvurularının başladığını bildirdi.
Bartın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Hayvansal desteklemelerden olan buzağı desteklemesinden faydalanmanın ön şartı destek başvuruları 2 Ekim’de başladı. Kayıt yapabilmeleri için üreticilerin, istenilen belgelerle birlikte 31 Aralık 2015 tarihine kadar bağlı bulundukları il, ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekiyor" denildi.
2015 yılı içerisinde suni tohumlamadan doğan buzağıların desteklemesinden çiftçilerin mutlaka yararlanması gerektiğine işaret eden Bartın Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Abdülsettar Bayram, "Çiftçilerimiz gecikmeye mahal vermemelidirler. Tarımsal desteklemeler çiftçinin can simididir. Başvuruların zamanında yapılmasını gerekir. 2015 suni tohumlamadan doğan buzağı destekleme müracaatı başladı. 31 Aralık 2015 tarihinde sona erecek suni tohumlamadan buzağısı doğan üreticilerin mutlaka başvuru yaptırmaları gerekmektedir. Geçtiğimiz yıllarda çiftçimizin başvuruda bulunmamaları nedeniyle bazı mağduriyetler yaşanmıştı. Benzer durumun tekrar yaşanmaması ve çiftçilerimizin ödemelerini gününde alabilmeleri için başvurularını son güne bırakmamalarını rica ediyorum" dedi.
2 Ekim’den itibaren başlayan başvuruların 31 Aralık 2015’de sona ereceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Buzağı Destekleme Başvuruları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Buzağı Destekleme Başvuruları Başladı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:09
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı