« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buz ve hata

SAHANIN buz olması oyuncuların hareketlerini kısıtlayan, performansını düşüren dolayısı ile maçın önüne geçen bir etken oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hakan Ünsal

Hakan ÜNSAL

Oyuncuların sanki buzdan bir kalıp içinde gibi hareket etmelerine sebep olan saha zemini paralelinde hataları da getirdi. Buzlu zemin aynı zamanda oyuncuların iki özelliğini götürdü ki bunlar maçın kaderini etkileyecek olan çabukluk ve kıvraklıktı.

ESKİYE DÖNÜŞ

G.SARAY uzun zaman sonra tekrar Elmander ile tek forvet oynadı. Sezona başlangıcı hatırlatan sistem ve oyun tatmin etmedi. Elbette zeminin de etkisi var ama son 4 haftada 17 gol atmış G.Saray’ın ilk yarıda pozisyona girmeyi bırakın ceza alanı içine bile zor girmiş olmasının açıklaması sadece zemin olmaz.

OLMAZSA OLMAZLAR...

- Ujfalusi kritik oyuncu olarak stoper oynamalı.
- Elmander tek forvet olarak oynamamalı.
- Kazım formayı Yiğit’e teslim etmeli.
- Eboue’nin acilen geri dönmesi için dua etmeli.
- Baros sakatlanmamalı yada bir forvet alınmalı.

ŞART OLDU

G.Saray’ın son haftalardaki görüntüsünün verdiği sinyal takviye oldu. Federasyon’un kararı ne olursa olsun Galatasaray Shaqiri, Amrabat gibi bir oyuncu ve bir forvet almalı. Bu hem bu seneyi hem de önümüzdeki yılları kazanma anlamında önemli bir adım olur.

SAĞDAN SAĞDAN

G.Saray’ın sağ kenarı bu sene için tam anlamıyla oturmuş değil. Eboue geldikten sonra yarım etkinlik kazanan sağ kenarı Sabri, Kazım ve Yiğit ile hareketlendirme çalışmaları da sonuç vermedi. Fakat diğer taraftan bu kenar rakipler için en verimli bölge oldu. Samsun’dan sonra Eskişehirspor da bütün etkili ataklarını Galatasaray’ın sağ kenarından yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz