« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buz hokeyinde farklı kaybettik

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiade Erzurum-2011) buz hokeyi erkekler (A) Grubu ilk maçında Türkiye, Çek Cumhuriyeti'ne 16-0, bayanlar buz hokeyinde ise Türkiye, Büyük Britanya'ya 10-0 yenildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

BÜYÜK BRİTANYA 10-0 TÜRKİYE

RUSYA'NIN BAYRAĞI YARIYA İNDİRİLDİ

SLOVAKYA ABD'Yİ DAĞITTI

MC ADAMS: BİZİM İÇİN ZOR MAÇTI

KIŞ OYUNLARININ ANA SPONSORU TÜRK TELEKOM

Kış sporlarında yeni yapılanan Türkiye, buz hokeyinde Çek Cumhuriyeti karşısında oyun kurmakta ve hücum yapmakta oldukça zorlandı.

Karşılaşmaya daha etkili başlayan Çek Cumhuriyeti, özellikle hücumda baskılı bir mücadele ortaya koydu. Ancak Milli Takım, savunmada etkili oyununun yanı sıra kaleci Erol'un güzel kurtarışlarıyla kalesini gole kapattı. İlk periyodun ikinci bölümünde Berger ve Slahar ile birer gol bulan Çek Cumhuriyeti, ilk periyodu 2-0 üstün tamamladı.

ATLAMA KULELERİNDE RESMİ DENEME YAPILDI

İkinci periyoda hızlı başlayan Çek Cumhuriyeti, üst üste goller buldu. Türkiye karşısında rahat bir oyun sergileyen konuk ekip, periyodun ilk bölümünde Slahar, Spok, Martinik, Kriz ve Vodny ile skoru 7-0'a getirdi. Oyunun kontrolünü elinde bulunduran Çek Cumhuriyeti, zaman zaman kalecisini kenara alarak 6 kişiyle hücum etti. Konuk ekip, ikinci periyodu 12-0 önde bitirdi.

Son periyotta da etkili oyununu sürdüren Çek Cumhuriyeti, 4 gol daha bularak, karşılaşmayı 16-0 galip tamamladı.
3000 kişilik salonda oynanan Universiade Erzurum-2011'in ilk müsabakası olan Çek Cumhuriyeti-Türkiye maçına beklenen ilgi olmadı. Salonun üçte birlik bölümünü dolduran sporseverler, yaptıkları tezahüratlarla Milli Takım'a destekte bulundu.

Bu arada salonda kurulan ekranda organizasyonun ve Türkiye'nin tanıtımına yönelik görseller sunulurken, aynı zamanda diğer salonda ABD ile Slovakya arasında oynanan Bayanlar Buz Hokeyi karşılaşması da canlı olarak yayına verildi.

Müsabakanın bitimine doğru Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de salona geldi.

AYDINLATMA SİSTEMİNDE SORUN

Karşılaşmanın bitimine 11 dakika 32 saniye kala, salondaki aydınlatma sistemindeki sorun nedeniyle müsabaka bir süre durdu. Kesintiden yaklaşık 7 dakika sonra hakem oyuncuları soyunma odasına gönderdi. Daha sonra yapılan anonsta teknik bir arıza nedeniyle karşılaşmaya 10 dakika ara verildiği bildirildi.

Müsabaka yaklaşık 40 dakika sonra tekrar başladı. Arızanın jeneratörlerden kaynaklandığı öğrenildi.

Salon: Cemal Gürsel Spor Kompleksi (3000 Kişilik)
Hakemler: Mike Pearce, Andrew Hubbard, Ben Martineau (Kanada)
Çek Cumhuriyeti: Chvatal (Kares), Ton, Stryncl, Kriz, Jezek, Matous, Martinik, Soldan, Slahar, Vozdecky, Kaderabek, Berger, Korotvicka, Spok, Kregl, Panuska, Kaspar, Nedrda, Loucka, Vodny, Drak
Türkiye: Erol (Eray), Gökhun, Gürkan, Batin, Emre, Alper, Doğa, Özgür, Orhan, Buğra, Ufuk, Tuğcan, Burak, Kerem, Emrah, Burkay, Kaan, Mevlüt, Egemen, Niyazi, Sefa
Goller: Berger, Slahar (2), Spok (2), Martinik, Kriz, Vodny, Drak, Ton, Matous (2), Nedrda, Jezek, Korotvicka, Panuska (Çek Cumhuriyeti)
İki dakika cezası alanlar: Vodny, Soldan, Nedrda, Drak (Çek Cumhuriyeti), Ufuk (2), Gürkan, Buğra (Türkiye)
1. periyot: 2-0 (Çek Cumhuriyeti lehine)
2. periyot: 12-0 (Çek Cumhuriyeti lehine)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz