« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buz hokeyinde en iyisi Rusya

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları erkekler Buz Hokeyinde Belarus'u 1-0 yenen Rusya, altın madalyanın sahibi oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmaya etkili başlayan ve 6. dakika Salnikov'un golüyle 1-0 öne geçen Rusya, savunmada da iyi bir oyun ortaya koydu. Rusya, hücumda istediği oyunu sergileyemeyen rakibi karşısında ilk periyodu 1-0 önde tamamladı.

Her iki takımın da çok iyi bir mücadele gösterdiği ikinci periyotta ekipler gol bulamazken, 3. periyot da golsüz geçildi.

Karşılaşmayı 1-0 önde tamamlayan Rusya, turnuvada altın madalyanın sahibi olurken, Belarus gümüş madalya kazandı.

Organizasyona en fazla sporcu katılımı gerçekleştiren Rusya'nın sporcuları, tribünde buz hokeyi takımına destek verirken, müsabakanın ardından büyük sevinç yaşadılar.

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak ve Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu (FISU) Başkanı George Killian'ın da takip ettiği müsabakanın ardından madalya töreni yapıldı.

Türkiye'nin 12. ve son sırada yer aldığı erkekler buz hokeyinde sıralama şöyle:
1.Rusya
2.Belarus
3.Kanada
4.Kazakistan
5.Slovakya
6.ABD
7.Çek Cumhuriyeti
8.Japonya
9.Slovenya
10.İspanya ESP
11.Güney Kore
12.Türkiye

Salon: Cemal Gürsel Spor Kompleksi (3000 kişilik)
Hakemler: Mike Pearce (Kanada), Andrew Hubbard (Kanada), Peter Stano (Slovakya)
Rusya: Garipov (Orlov), Seluyanov, Sumin, Salnikov, Zhmaev, Golovanov, Yakovlev, Tokranov, Valiullin, Belukhin, Belokon, Sergeev, Lukyanchikov, Akhmetov, Ziazov, Alshevskiy, Zuborev, Lazarev, Golubev
Belarus: Goryachevskikh (Bialinski), Shinkevitch, Haroshka, Kolasau, Kitarau, Brykun, Shvedau, Kharamanda,Kaznadzei, Azimau, Miadzel, Nogachev, Shumski, Paulovich, Razvadouski, Demkov, Alekseev, Kachan, Siomachkin,Khuzeyeu
Gol: Salnikov (Rusya)
İki dakika cezası alanlar: Akhmetov, Belukhin, Yakovlev, Salnikov (Rusya), Paulovich, Kaznadzei, Miadzel, Razvadouski, Shinkevitch, Shumski (Belarus)
1. periyot: 1-0 (Rusya lehine)
2. periyot: 0-0


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler