« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Buz hokeyinde çok yeniyiz"

Buz Hokeyi Bayan Milli Takımı Antrenörü Keith MC Adams, Türkiye'nin ABD'ye 15-0 yenilmesiyle ilgili, “Türkiye, buz hokeyinde daha çok yeni, Türk halkı bayan takımıyla gurur duymalı” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
MC Adams, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin, karşılaştıkları en zor takım olduğunu söyledi.

Uzun süredir antrenman yaptıklarını, oyunlarda olimpiyat seviyesindeki takımlarla mücadele ettiklerini ifade eden ABD'li antrenör, “ABD takımı oyuncuları, takımım için 'çok çalışkan bir takımla oynadıklarını” belirtti” diye konuştu.
Buz hokeyinde ABD takımının çok köklü bir geçmişe sahip olup, 45 bin hokey sporcusu barındırdığını, Türkiye'nin ise sadece 171 sporcusu bulunduğunu ifade eden MC Adams, “Türkiye, buz hokeyinde daha çok yeni, Türk halkı bayan takımıyla gurur duymalı” ifadelerini kullandı.

MİLLİ TAKIM OYUNCUSU VEZİROĞLU

Milli takımın forvet oyuncusu Mefharet Veziroğlu ise Erzurum'a ayak bastıkları ilk günden bu yana, Türk halkından çok büyük destek gördüklerini dile getirdi. Halkın ilgisi karşısında gözlerinin dolduğunu ifade eden Veziroğlu, “Bizim için gurur verici bir şey. Buz hokeyi, Türkiye için çok yeni bir spor dalı. Gelişme kaydediyoruz. Bu skorlar, küçümsenmemesi gereken, ümit vadeden skorlar. ABD ve Kanada gibi ülkelerin buz hokeyinde 100 yılı aşkın bir geçmişi var, bizim takımımız ise 2007 yılında kuruldu. Türk halkının desteğine layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz